Zamneď: Možno to len zle chápeme a členovia vlády preukážu pôvod svojho majetku

Chápem to správne, že nikto netuší, aký je pôvod miliónových (v eurách) príjmov členov vlády Slovenskej republiky od roku 2004 do dnes, pretože existuje minimálne jeden potvrdený prípad príjmu, na ktorý zabudli pri predkladaní dokladov podľa zákona?

Chápem to správne, že je tu dôkazmi podložené podozrenie, že po tom, ako bolo dostratena nasmerované vyšetrovanie štátnych orgánov, tak priami nadriadení všetkých vyšetrovateľov – členovia vlády Slovenskej republiky – získali za 430 tisíc eur podiel na majetku v hodnote cca 1,2 milióna eur?

Chápem to správne, že vyšetrovať pravdivosť podozrení z organizácie zločineckej skupiny má podriadený vyšetrovaného a pracovná kariéra vyšetrovateľa je priamo závislá od vyšetrovaného?

Chápem to správne, že tak ako v prípade nehnuteľnsotí v Bratislave, tak aj v prípade nehnuteľností na Donovaloch sa objavujú tie isté mená občanov Slovenskej republiky a tie isté mená členov vlády Slovenskej republiky pohromade?

Chápem to správne, že dlhoročný partner v spoločnej právnickej kancelárii je podielnikom či konateľom v každej firme, o ktorej niekto vyjadril podorzrenia z väzieb na podivné obchody?

Chápem to správne, že členovia vlády Slovenskej republiky nie sú ochotní preukázať pôvod svojho majetku tak, aby aj priemerný stredoškolák pochopil z čoho žijú?

Chápem to správne, že oprávnenosť nároku vratky k DPH vo výške 2 milióny eur je vysvetľovaná tým, že platba 12 miliónov eur na ktorú sa to viaže, bola vykonaná v hotovosti formou 24 plných igelitových tašiek v celkovej hmotnosti viac ako 120 kg?

Chápem to správne, že žiaden zamestnanec žiadnej banky, žiaden občan neohlásil podozrivú hotovostnú transakciu podľa zákona o praní špinavých peňazí a boja proti terorizmu?

Chápem to správne, že nikoho s členov vlády Slovenskej republiky nezaujíma odkiaľ daná firma vzala 12 miliónov v hotovosti?

Chápem to správne, že predseda vlády, obyvateľ bytu v komplexe Bonaparte nedokáže odpovedať na jednoduchú otázku – či platí nájom v hotovosti alebo prevodom zo svojho účtu?

Chápem to správne, že dokument – úradný záznam policajtov – ktorý poukazuje, že žiadna kauza „náš človek“ kvôli pokute 150€ neexistuje a že ide len o výplod Lipšicovej fantázie – nikto doteraz nevidel?

Chápem to správne, že za posledných 14 dní predseda vlády Slovenskej republiky neodpovedal na žiadne otázky novinárov na žiadnej tlačovej besede vysielanej v priamom prenose?

Chápem to správne, že predseda vlády Slovenskej republiky si bol obzerať svoj budúci byt v komplexe Bonaparte spoločne s človekom, ktorého firmám štát na DPH následne vrátil miliónové sumy a tento človek doteraz nepreukázal verejnosti oprávnenosť svojich nárokov na vrátenie DPH?

Chápem to správne, že nikto z členov vlády Slovenskej republiky nepožaduje od spolupodnikateľa s členmi vlády Slovenskej republiky, aby presvedčil občanov o oprávnenosti svojich nárokov na vrátenie DPH v celkovej výške 8 miliónov eur?

Chápem to správne, že členovia dnešnej vládnej koalície, členovia vlády, poslanci videli všetky relevantné dokumenty a na základe nich nám hovoria, že tieto dokumenty netreba predkladať verejnosti, že oni ich videli a že im máme veriť, že je všetko v najlepšom priadku?

Chápem to správne, že vláde Slovenskej republiky manažérsky šéfuje doc. JUDr. Robert Fico CSc habilitovaný v téme „nutná obrana“ v roku 2002?

Chápem to správne, že v  17. januára 2009 (po skončení duálneho obehu) zanikla slovenská koruna a jediným miestom, kde sa dala hotovosť SKK od tej chvíle minúť bola konverzia v banke?

Isto to chápem celé zle

Ja to určite chápem absolútne zle. Isto-iste sa budúci týždeň v aspoň 10 redakciách novín a televízii objavia listinné dôkazy, ktoré nespochybniteľne dokážu, že to chápem absolútne zle.

Keď Matovič obvinil Fica, že má aj s manželkou účet na Belize, do pár dní predložil listinný dôkaz od tamojších orgánov, že tam nevlastní žiaden bankový účet. Len som si nie teraz istý, správne som to pochopil, že ten doklad nikto iný ako predseda vlády nevidel?

Ja sa len zamýšľam, takto v nedeľu, s krvou plnou chylomykrónov, ako to najjednoduchšie urobiť. Ako najjednoduchšie ukázať, že vláda Slovenskej republiky z obdobia 2004 – 2016 je v podozreniach totálne nevinne a že ja – občan Slovenskej republiky – to chápem všetko úplne zle a že ma opozícia klame.

Tak jednoduché by to bolo – predložiť občanom podrobné majetkové priznanie členov vlády Slovenskej republiky. Len tak, z dobroty srdca.

Tak jednoduché by to bolo – predložiť kompletné účtovné doklady firiem, ktoré sa podieľali na výstavbe a podieľajú na prevádzkovaní komplexu Bonaparte. Len tak, z čistého svedomia.

A možno, je to všetko inak – sa len tak zamýšľam.  Viete, keď nad tým tak uvažujem, ja vlastne z celej duše ani nechcem aby boli členovia vlády Slovenskej republiky podozriví, že si z daňového priznania k DPH urobili šekovú knižku a zo Štátnej pokladnice súkromné konto so zlatou kreditkou.

Ja naozaj z celej duše túžim len po jednom – aby som členom akejkoľvek vlády Slovenskej republiky mohol dôverovať, že majú skutočne nos medzi očami, keď ho tam vidím.  Tak málo mi stačí.

Zatiaľ si premiér a členovia vlády Slovenskej republiky myslia, že sme všetci blázni, keď si myslíme, že by sa mali oni zodpovedať nám občanom a nie my im.

https://youtu.be/IoKcYPhkjCs

 

Share Button