Vždy za to môže niekto iný, len nie ten, čo má nad vami moc

Novinársky priestor sa celkom pekne vylaďuje.

Konzervatívny Postoj už vyhadzuje liberálnu SaS z vlády v záujme svetlejších konzervatívnych zajtrajškov.

N-ko volá po zabrzdení papalášskeho konzervatívneho Kollára, v záujme svetlejších progresívnych zajtrajškov.

Pekne sa nám tu začína polarizovať denná tlač. A tak je to dobre. Je dobre mať jasno, kam to budú noviny tlačiť, keď si človek otvorí „tie svoje“ a keď si otvorí “ tie ich“.

Je príjemné vidieť, že sme skoncovali so stupídnymi hlasmi o „nepolitickej politike“ či „nezávislosti na všetkom aj na názore“ a máme po 30 rokoch celkom solídnu západoeurópsku politickú klímu.

Do nej samozrejme patrí aj to, že si ani jedny ani druhí nechcú pohnevať toho najväčšieho, 53 poslancového a 7 ministrového zo 16.

Slovami oboch: „Holý spolu s premiérom Igorom Matovičom sľubujú revolúciu vo verejných zákazkách …. Holý chce napríklad drasticky okresať právomoci ÚVO alebo umožniť zadávať stavebné zákazky do 5,3 milióna priamo.“

„Technický problém bol na strane ministerstva zdravotníctva, ktorému trvalo, kým doručilo Sulíkom požadovanú špecifikáciu antigénov. Podstata však ležala inde…“

Šlamastiky robia politici OĽaNO vo výkonných funkciách, OĽaNO má bezkonkurenčnú silu všetko prehlasovať, ale za všetko môžu buď liberáli (podstata je inde), alebo konzervatívci (chce okresať).

Je také Murphyho pravidlo: Nediskutuj s hlupákom, môžu si ťa pomýliť.

V tomto je svetová tlač konzistentná. Za málo vakcín v Nemecku môže EU, píše sa v der Spiegel.

Share Button