Vždy za to budú môcť slnečné škvrny, záleží len od charakteru

Predstavte si, ako vám vaše decko vysvetľuje, že za tú pätorku z nenapísanej domácej úlohy môže Fred Flinstoun. Pretože tak okolo roku 10768 pre Kristom zlomil pazúrik.

Za naše posrané životy vždy niekto môže. Akurát, v tichu a intimite záchodu si sami pred sebou môžete uvedomiť, že je tu pre nás k dispozícii každý jeden deň z 365  v roku.

Záleží od osobného charakteru.

Za naše úspechy, výhry, radosti, spokojnosti si vždy môžeme len my sami. Nikto nám ich predsa nedal zadarmo, sami sme si ich odpracovali a za draho vykúpili. Akurát, v tichu a intimite záchoda si sám pred sebou vždy uvedomujem, že nebyť mojej manželky obrastiem machom a zapadnem prachom.

Záleží od osobného charakteru.

Vyjdime z nášho osobného domáceho pekného smradľavučkého záchoda a poďme sa pozrieť do sveta.

Slovensko má cca 5,2 milióna obyvateľov, ktorý každý jeden (a zákonný zástupcovia detí viacnásobne) sú k dispozícii na opravu.

Dnes je rok 2017. Od roku 2012 má strana Smer a jej výkonný politici vo vládnych funkciách, pohodlnú väčšinu. To je (5×365+1 deň)x 76 poslancov.

Alebo môžete problém nechať vyhnívať a čakať na jeho maximálne zúročenie. Aj tak sa dajú vyhrávať voľby.

Vyberte si, prečo to robíte.

Dnes je rok 2017. Môžete povedať, že za to môže Dzurinda (2006), Radičová (2012) alebo slnečné škvrny (-5 miliárd p.n.l.). Alebo sa môžete ospravedlniť, že ste s tým za 5×365+1 deň nič neurobili.

Záleží od charakteru.

Nie, nemusíme žiť ani v žumpe a ani najväčšie kusy nemusia plávať na vrchu. Je len a len v našich osobných silách, aby bol svet okolo nás príjemným miestom na život.

Jasne že narobíme kopec chýb, dopustíme sa omylov, ublížime blížnym. Čím máme viac slobody, čím máme svoj život a rozhodovanie v rukách, tým ľahšie sa dopustíme chýb a omylov.

Ako kresťan katolík viem, že Boh nám dal slobodnú vôľu. A nebol blbý, dal nám aj možnosť zmierenia. Vedel, že to nebude jednoduché, len krásne, len mierumilovné, len milujúce.

Záleží len od charakteru.

Nie, nepotrebujeme takých, čo sa len snažia nahnať strach a ukazovať na čej strane je vina. Takí vedia, že aj takým spôsobom sa dajú vyhrať voľby. Im nejde o vyriešenie ťažkostí, ktoré máme dnes na Slovensku. Im ide len o to byť zvolení. Len byť zvolení.

To nám predsa nemôže stačiť ani v dobrých časoch.

Potrebujeme ľudí, ktorí budú schopní prinášať riešenia. A potrebujeme schopných ľudí, ktorí dokážu tieto riešenia uvádzať do každodennosti. Áno, občas to riešenie bude debilné a občas sa implementácia nepodarí. Potrebujeme ľudí, ktorí si vedia priznať chyby, analyzovať ich a upraviť smerovanie.

Čelíme naozaj vážnym problémom s charakterom a potrebujeme serióznych ľudí. Náš osud a naša zodpovednosť voči charakteru slovenskej spoločnosti nám prikazuje hľadať charakterných a voliť charakterných. Hľadám charakterných spoluobčanov. Viete, kto chce so systémom vydrbať, nič mu v tom nezabráni. Nič. Hľadajme tých, čo nechcú.

 

Share Button