Vyslovením dôvery vláde sa radikálne mení, kto je za všetko v štáte zodpovedný

Tým, že 26. apríla poslanci Smeru a strán Smeru podobných, teda SNS, Most a Sieť vyslovili dôveru tretej vláde Smeru, konkrétny politici a ich konkrétne politické strany plne prebrali zodpovednosť za všetko fungovanie štátu Slovenská republika.

Nehádžte všetkých poslancov Parlamentu do jedného vreca! Po včerajšku a vyslovení dôvery vláde Smeru a Smeru podobným sa od nich zreteľne oddelila skupina opozičných poslancov.

Kým poslanci Smeru a Smeru podobných sú oddnes viazaný len a len programom vlády, opozičný poslanci sú naopak stále viazaný svojimi volebnými programami, ideami a víziami svojich strán a prianiami svojich vlastných voličov. Ničím iným.

To, ako oddnes funguje štát Slovenská republika je len a len a čisto na triku a pleciach politikov strany Smer a strán Smeru podobných SNS, Most a Sieť.

To, ako oddnes funguje štát Slovenská republika nie je absolútne zodpovednosť poslancov strany SaS. (podobne ani ostatných opozičných strán)

Dnes je v aktuálnom Parlamente 21 poslancov SaS, ktorí predložili pred voľbami občanom volebný program, za ten dostali hlasy, pretože voliči chcú, aby sa realizoval. A tento volebný program je to, čo jediné zaujíma poslancov SaS. Pretože je to v ich povahe, podstate a osobnosti. Dodržať čo od svojich poslancov ich voliči chcú.

Poslanec SaS môže dnes predložiť zákon, môže kontrolovať vládu, môže zverejňovať svoje postoje a názory na to, ako koalícia Smeru a Smeru podobných riadia štát Slovenská republika.

Je len a len na stranách, ktoré držia v rukách vládnu moc, či tieto naše návrhy príjmu. To je tiež súčasť zodpovednosti politikov strany Smer a strán Smeru podobných, ktorá je len a len ich.

Nik iný od 26. apríla 2016 nie je zodpovedný za žiadny skutok, ktorý sa udeje v Slovenskej republike, zodpovední sú len a len politici strán vládnej koalície Smeru a Smeru podobných

Toto bremeno zodpovednosti je potrebné jasne pomenovať a jasne ho prilepiť len a len na poslancov strany Smer a na poslancov strán Smeru podobných.  Od dnes už zas neexistuje jedna homogénna skupina slovenských politikov. Od dnes je tu zodpovedná vládna väčšina politických strán Smer, SNS, Most a Sieť.

Už žiadny „všetci politici“. Už len samostatne vládny politici strany Smeru a Smeru podobných.  A samostatne politici strany SaS v opozícii.

Share Button