Vypustiť paru je terapeuticky dôležitá úľava

Je také manažérske pravidlo, že keď sú veci už dojednané a už sa len čaká na podpis, tak sa už naozaj, ale naozaj nič , ale naozaj nič nevyriekne.

Preto tu a ani na inom mojom blogu zopár dní nič nebude publikované.

Vy si ani neviete predstaviť, ako je to pre mňa ťažké, nič ale naozaj nič nenapísať, nič nekomentovať o ničom si neublognúť. O svoje názory a vedomosti sa so svetom verejne delím od roku 2003. Je to zvyk a narušiť zvyk, aj keď len na pár dní, to bude fuška.

Preto, ako také okabátenie samého seba budú v tomto texte, v tomto jednom článku pribúdať malé krátke heslovité poznámky. Ja si uľavím a vy sa aj tak nič nedozviete 😉

9.1. Celkom rád by som sa držal tvrdých faktov. Číslo 2200 obyvateľov, to je napríklad jeden taký fakt. Dopraváci majú za rok 2016 číslo 242 ľudí.

10. 1. Peniaze z našich daní neutopené v podnikaní firmy Štát, s.r.o. amatérskymi podnikateľmi s politickým talentom môžeme veselo míňať na skutočné úlohy štátu 21. storočia. Na školstvo, na zdravotníctvo, na sociálnu záchrannú sieť, na obranu a na bezpečnosť.

11.1. Jeden plat mi stačí. Pretože pätoro nohavíc je tak akurát.

12.1.  Úlohu pacientských organizácii vnímam ako veľmi dôležitú v sústave manažmentu zdravotnej starostlivosti. Áno, manažmentu. Napríklad: Čakanie u lekára nie je zdravotná starostlivosť. Čakanie u lekára je manažment zdravotnej starostlivosti. Čakanie u lekára nie je medicína, je to organizácia a riadenie medicíny.

13. 1. PRP: Nebojím sa toho, čo označí moje postoje za hovadiny, bojím sa toho, čo ma označí za idiota  Použitie argumentačného faulu ad hominem u oponenta by malo ukončiť akúkoľvbek debatu. S deprivantom sa nediskutuje. Ale čo narobíte, keď na vás mieria kamery?

16.1. Nakoniec sa aj zarytý sympatizant ľavice utieka ku koreňom, k prapodstatám , k esenciálnym úlohám štátu – z zdravotníctvu, školstvu, sociálnej záchrannej sieti a bezpečnosti.

17. 1. Fungovanie štátu musí byť zrozumiteľné tak, aby mu porozumel priemerný stredoškolák. Nie je možné, aby novinári naháňali zodpovednosť za nedostatok lekárov-špecialistov na 5 miestach.

18. 1. Ak ste svojprávny a predsa len sa musíte pýtať, lebo o demokracii pochybujete, tak si prosím zájdite do Treblinky.  Bude to taká expres skratka od pochybností o demokracii k výsledkom diktatúry.

19. 1. „Si konzultant, tak konzultuj!“, potykal som si, veď čo si budem sám sebe vykať či nebodaj onikať. Otázka znie, kto iný sa má o Slovensko starať, ak nie my. Nik iný to za nás neurobí. Nie je žiadne oni. Sme len my.

20. 1. Mám vieru presne v to, v čo veril aj TGM: Nebáť sa a nekradnúť.
Mám vieru presne v to, v čo veril aj Gándhí: Keď robíte dobrú vec, ľudia sa odniekiaľ sami objavia a pridajú sa.

 

Share Button