Voľba podľa zástupných kritérií robí zo zástupných problémov hlavnú tému dňa

Nevolíte odborné riešenia, ale krajší marketing. Tak sa teraz brodíte hovadinami – diplomovkami, ktoré ukazujú na povahové črty dotyčných, 4x interupcie, ktoré sami o sebe klesajú a nie sú nikoho problém. Čo príde zajtra?

Byty zadarmo, autá zadarmo, lieky zadarmo?

Nik príčetný, kto skutočne potom chce sľubované aj splniť, takéto hovadiny do volebného programu nenapíše. Nedovolí mu to jeho povahová črta – sľubovať len realizovateľné riešenia. Byť poctivý v slovách, aby mohol byť aj poctivý realizáciách.

Som hrdý, že som členom tímu SaS pre zdravotníctvo. Všetci aktéri sme od začiatku prezentovali zásadnú ideu – zdravotníctvo nie je zadarmo. vychádza to z našej povahovej črty každého jedného z nás. Byť k vám úprimný a poctivý k profesii. K zdravotníckej profesii aj k profesii politika.

Viete, priatelia, svet je spravodlivý. Nakoniec vždy dostanete, čo si zvolíte. OľaNO a Sme rodina (a aj PS/Spolu) vás podviedlo a to čo sa na nich vyplavuje sú rovnaké podvodné konania.

SaS nedokázala dať dohromady lepší marketing na viac ako 6,2%, tak sme odsúdení na 4 roky trpieť v spoluvládnutí nad mieru, ktorá je nám milá. Veru, nie je to tak, že dve malé sú príveskom a len sa tak vezú. Naopak, dve veľké sú olovenou guľou.

Naspäť ku koreňom

Cez týždeň OĽaNO a Sme rodina riešili diplomovky, interupcie. Sulík na ministerstve organizoval konferenciu o perspektívach využívania vodíka a vodíkových vlakoch na Hornej Nitre a v parlamente prešiel najväčší balík na zlepšenie podnikania na Slovensku od čias zavedenia rovnej dane.

Ja som teda len jednoduchý farmaceut, možno mi niečo uniká a acetylén z karbitky to asi nebude.

Stále dookola sa OĽaNO a Sme rodina chvália, ako narozdávajú hento a tamto. Aj chápem, že keď sa utlo smerácke kradnutie, tak sa akoby z ničoho narodilo kopa prachov.

Ale stále mi nejde do hlavy, kde sa na to všetko nakotia peniaze. Ako, schodok 12 mld. dobré, ale aj budúci rok? Aj ten ďalší?

Nižší výkon ekonomiky, väčšia nezamestnanosť, to znamená nižšie zdravotné odvody. Ceny liekov, materiálu a ľudskej sily plynulo inflačne rastú. Tú dieru po nižších odvodoch z nižších výkonov niečím bude treba zaplátať.

Dovolím si tvrdiť také to naše pravicovo-liberálne, že ak je niečo úloha štátu, tak je to ochrana pred smrťou z choroby, hladu a zimy. A potominfraštruktúrne projekty, aby sa súkromnému sektoru dobre podnikalo a mal z čoho platiť dane na financovanie ochrany pred smrťou, chorobami a hladom. Všetko ostatné je len také huncúctvo kreténskejho socializmu.

Veď iste viete, čo to tu pravidelne píšem:

Nie, nepotrebujeme takých, čo sa len snažia nahnať strach a ukazovať na čej strane je vina. Takí vedia, že aj takým spôsobom sa dajú vyhrať voľby. Im nejde o vyriešenie ťažkostí, ktoré máme dnes na Slovensku. Im ide len o to byť zvolení. Len byť zvolení.

To nám predsa nemôže stačiť ani v dobrých časoch.

Potrebujeme ľudí, ktorí budú schopní prinášať riešenia. A potrebujeme schopných ľudí, ktorí dokážu tieto riešenia uvádzať do každodennosti. Áno, občas to riešenie bude debilné a občas sa implementácia nepodarí. Potrebujeme ľudí, ktorí si vedia priznať chyby, analyzovať ich a upraviť smerovanie.

Čelíme naozaj vážnym problémom s charakterom a potrebujeme serióznych ľudí. Náš osud a naša zodpovednosť voči charakteru slovenskej spoločnosti nám prikazuje hľadať charakterných a voliť charakterných. 

Do volieb je 1316 dní, tak môžete uvažovať a porovnávať.

Share Button