Vo voľbách nakupujeme, je len otázka čo a za koho peniaze

Uvažujem, čo by som vám tak sľúbil, myslím také niečo, čo by ste dostali osobne, do ruky, napríklad 30€ za každé dieťa k dôchodku, 80€ minimálnej mzde, MHD zadarmo a celú noc, všetky lieky zadarmo…

No jo, ale ja neviem sľubovať niečo, čo nemám. Ja nemám tých 30€, sú to vaše peniaze, tak ako vám ich môžem dať? Vy občania ste sa na všetky tieto platby štátu vám poskladali vo forme daní a odvodov. Štát, teda politik na rozdávanie nemá žiadne iné peniaze ako tie vaše.

Ani vašu mzdu vám ja nevyplácam, tak ako vám môžem sľúbiť, že vám ju vyplatím vyššiu? MHD zadarmo zaplatíte sami v podielových daniach a lieky zadarmo si zaplatíte zdravotným poistením a navyše vezmete peniaze na smetiarov (to MHD) alebo ukrátite platy sestier (lieky totálne zadarmo tiež ktosi ponúka)

Som v zúfalej situácii, lebo som pravicový liberál a navyše k tomu zodpovedný politik pripravený dať sám seba, nie vaše peniaze, ale mňa samého seba do vašich služieb na spravovanie našej spoločnej krajiny.

Zúfalé situácie, vyžadujú konanie s rozvahou a premyslené činy.

Ja vám niečo skutočne dávam – program, vedomosti, svoju službu . Iní vám dávajú vaše vlastné peniaze. Nakoniec vždy dostanete čo si zvolíte. Niečo, alebo nič.

Kus svojej roboty – kapitola liekovej politiky pochádza z mojej klávesnice

Pred 4 rokmi som mohol napísať, že aspoň som o tom písal blogy. Dnes môžem povedať, že k porážke Smerákov a obnove slovenského zdravotníctva som aktívne prispel a urobil maximum možného v opozičnej politickej strane:

  1. napísal kus volebného programu – lieková politika SaS
  2. písal podklady pre prejavy našej poslankyne do národnej rady
  3. pripravoval rozbory a podklady pre verejné kritiky smeráckeho riadenia zdravotníctva
  4. občas aj niečo sám napísal
  5. aktívne komunikoval v lekárnickej obci s kolegami a vysvetľoval, ako to eZdravie a celkovo lekárenstvo môže dobre fungovať, keď sa mu venuje politik – lekárnik

Vy ako? Necháte sa zas kúpiť svojimi vlastnými peniazmi? Kde-kto bude najbližších 50 dní nakupovať vaše hlasy za vaše vlastné peniaze. Bude vám sľubovať, že vám dá vaše vlastné peniaze.

My v SaS sme napísali program – volebný program, ako pre občanov tejto krajiny spravovať krajinu. Ja osobne vám dávam k dispizícií riešenia pre eletkronické zdravotníctvo a liekovú politiku. Riešenia pre pohodlnejšie fungovanie zdraovntíctva a riešenia pre spravodlivé ceny liekov pre každého občana Slovenska bez rozdielu.

V SaS vám ponúkame politické riešenia, ako nakladať s daňami a odvodmi spravidivo, transparentne a efektívne. Ponúkam vám našu prácu, kus nášho života. Neponúkam vám niečo, čo už dávno máte. Naopak, ponúkam vám čo tu ostatných 8 rokov nebolo – ponúkam vám naše služby pre vás.

Keď sme písali zdravotnícky program SaS, pripravovali sme ho tak, že spravujeme jeden konečný balík 5,5 miardy eur peňazí občanov. Nie našich, nie štátnych.

Zdravotnícky program SaS – táto aj moja záväzná ponuka pre občanov – obsahuje riešenia, ako občania Slovenska za svojich vlastných 5,5 miliardy eur ročne musia dostať viac služieb, viac operácii, viac liekov, moderné spôsoby liečby, modernejšiu organizáciu zdravotníctva na úrovni 21. storočia.

Nemusím uvažovať napochytre, dva mesiace pred voľbami, že by som vám sľuboval vaše vlastné peniaze, či uvažovať, ako najšikovnejšie nakúpiť vaše hlasy za vaše vlastné peniaze.

Už 3 roky pracujem spolu s kolegami v zdravotníckom tíme SaS na tom, ako vám ponúknuť vo voľbách lepšie služby tohoto štátu za vaše peniaze. Takže od prvého dňa po voľbách vieme v SaS čo, vieme prečo, a vieme aj ako to urobiť, aby sme to, čo je čierne na bielom sľúbené, aj naplnili.

Je to na vás, zdravý rozum je najlepší recept. A mne zdravý rozum hovorí, že nechať sa kupovať za vlastné peniaze je nezmysel. Naopak, dobré je za svoje peniaze dostávať viac a viac služieb a tovaru.

Mám číslo 64. na kandidátke SaS a kandidujem do NRSR.

Share Button