Tvrdé dáta potvrdzujú: Maďari sa na ľudí na hranici nacisticky vykašľalil

Niekto mi na mojich blogoch pod článkami opakovane vyčítal, že som k Maďarsku nespravodlivý, keď som ich riešenie s plotom označil za nacistické pozeranie sa na druhú stranu ulice v nádeji, že sa utečenci rozplynú.

Tak som sa pozrel do tvrdých dát:

V prípade Maďarska nestačia len čísla do septembra, aby ste k nim zaujali stanovisko. Od 15. 9 tam totiž zmenili totálne zákony.

Maďari sa proste na tých ľudí nacisticky vykašľali. Bodka.

Viete, niečo úplne iné je, postaviť na regulérny prechod imigračného úradníka, či celý uvítací azylový tábor, kde každý, kto zabúcha na bránu, je zachránený pred zimou a hladom, zaevidovaný a rozbehne sa azylová procedúra.

A niečo iné proste zavrieť hranicu a kašleme na vás. Choďte si trebárs skrz mínové polia okolo Osieka. Toto spravili Maďari.

Preberte si to prosím na základe skutočne tvrdých dát Eurostatu.

Dáta do Eurostatu posielajú samotné krajiny EU. Sú to naše dáta, nikto si ich nevycucal za nás z prstu. Pozrime sa ešte na niektoré ďalšie.

A mimochodom, novinári moji, čo sa dnes deje s tými desaťtisícami, čo v Maďarsku požiadali o azyl?

Shengenská hranica ako průchoďák

Trochu abstrahujme Grécko – to ja tak trochu kapitola sama o sebe. Potom je Slovinsko po Maďarsku prvou krajinou schengenského priestoru (takého toho veľkého, lebo Grécko je tak trochu schengenský ostrov).

Slovinsko si drží dlhodobo čísla ako 10, 20, 40 nových žiadostí. To je ukážka a dôsledok pozývacej politiky Angely Merkelovej. Nápad 100 bodov – realizácia 0 bodov.

Podľa všetkých právnych predpisov by mali byť všetci pri vstupe do schengenského priestoru skontrolovaní a kto prišiel bez papierov by mal automaticky vôjsť do azylovej procedúry. Že sa potom Slovinsko dohodne, že ich prevezie kamsi do tramtárie po EU s Nemeckom, to je už až druhý krok. To by ale malo mať  Slovinsko 50000 žiadostí mesačne a Nemecko 20. Skutočnosť je ale opačná.

Tvrdé dáta ukazujú, že po vstupe do schengnského priestoru sa nikto z politikov v štátnych funkciách ani len neunúva opýtať sa tých ľudí, čo sú zač. Celý rok 2015. A politici v opozícii sa môžu aj uvrieskať . Výkonnú moc majú zvolený politici vo výkonných funkciách.

Nejde vôbec o to, kto medzi nimi je. My sa to ani len nepýtame. Takto nás chránia po celý rok politici v štátnych funkciách. (Kto by nevedel, na Slovensku sú to politici strany Smer.)

Niekto ma kdesi na FB (aha on to bol Rado Baťo) obvinil, že keď vyčítam politikom vo výkonných funkciách, že nič, ale naozaj nič za ostatných 12 mesiacov neurobili pre znormalizovanie prevádzkového problému EU s ľuďmi na hraniciach, tak že len memorujem stranícke príručky a mal by som si naštudovať čo skutočne všetko politici vo výkonných funkciách po celej EU robia.

Tak som sa teda pozrel na tvrdé dáta o počte azylov v Slovinsku a Chorvátsku. Tie dokazujú, že tak ako sa  v marci a apríli po EU motalo bezprízorne tisíce a tisíce ľudí bez akejkoľvek evidencie, tak úplne tak isto sa tisíce ľudí bez akejkoľvek kontroly motá po EU aj v septembri a októbri.

Ba čo viac. Až teraz, v decembri sa začína jednať o tom, že by bolo treba lepšie kontrolovať schengenskú hranicu. Tú hranicu, ktorú musí každý štát, ktorý chcel vstúpiť do schengenu, ukázať ostatným ako ukážkovú pevnosť. Pamätáte, ako sa odkladal náš vstup, lebo sme nemali poriadne osadené technické prostriedky na našej slovensko-ukrajinskej hranici?

Viete priatelia, na moje slová dôjde. Je len otázkou, či si počkáte na ich potvrdenie tvrdými dátami.

Nesmieme byť dlhodobo ľahostajný

Keď budeme ľahostajný, poľahky… Žiadna poriadna kontrola, žiadna evidencia, žiadny poriadny azylový proces.

Riešením je skutočne tvrdo dbať, aby bola vonkajšia hranica EU poriadne kontrolovaná. Aby tam boli k dispozícii azylový pracovníci. Aby tam boli záchytné tábory na ochranu ľudí pred zimou a hladom. Aby si Grécko s tou svojou pomaly najväčšou armádou v EU robili čo si robiť má a keď nestíha aby zavčasu zavrieskalo na nás ostatných, že potrebuje pomoc.

Aby boli následne vo všetkých krajinách EU pripravené dobrovoľné kapacity na ubytovanie žiadateľov o azyl. Aj u nás! Keď Nemecko chce stovky tisíc, nech si pre ne vypraví na hranice EU vlaky. Keď my dokáže dočasne pred zimou a hladom ochrániť pár tisíc, tak to bude pár tisíc, ktorí čakajú, kým sa budú môcť vrátiť domov po vojne tam u nich.

Stále platí, čo píšem celý rok vo svojich článkoch:

Je to už vlastne jednoduché a ide to ako po masle. Teda, podľa pravidiel:

  1. Postaviť veľké, ale naozaj veľké utečenecké tábory pod vlajkou EU a zabezpečiť každému tri OSN-dávky-jedla denne. Pod novinárskou kontrolou.
  2. Administratívna analýza
    1. deti do škôl a to bleskom a bez pardónu – absolútna priorita
    2. tí čo chcú pracovať nech ponúknu, čo vedia a nech sa podieľajú na zveľaďovaní táborov a ich okolia – adepti na integráciu, vzdelaných okamžite nostifikovať
    3. tí čo len chcú prečkať, kým sa budú môcť vrátiť domov nech prečkajú – balíček  učiteľov demokracie a ekonomickej prosperity na cestu domov
  3. Riešiť situáciu u nich doma, aby sme sa ich mohli rýchlo zbaviť.

Písal som o tom a písať budem. Kým sa to konečne nestane. Naozaj nič viac nepotrebujeme. Konať podľa pravidiel, v pokoji bez stresu analyzovať ako fungujú a reagovať na ich nedokonalosti ich zmenou.

Všetko to ale vyžaduje disciplínu a trpezlivosť. Je ich proste veľa. Aj oni aj my si musíme uvedomiť, že nedodržiavanie pravidiel EU je cesta po utečeneckého predpeklia. 

Viete priatelia, na moje slová dôjde. Je len otázkou, či si počkáte na ich potvrdenie tvrdými dátami. Nečelíme ničomu neriešiteľnému. Máme len drobný prevádzkový problém EU s ľuďmi. Nič viac.

To je také moje koncoročné zhrnutie toho, čo sme my v EU v roku 2015 s týmto prevádzkovým problémom urobili. Ten nemecký škriatok na fotke to vystihuje.

Súvisiace:

8.9. 2015 – A veď načo dodržiavať pravidlá azylového procesu, ide len ďalších 5000
16. 9.2015 –  Orbánovo Maďarsko celé otočilo hlavu na druhú stranu ulice
17. 9. 2015 –  O utečencoch nič nevieme, tak sa radšej nespýtame a zaútočíme

Autor kandiduje na poslanca Národnej rady SR na kandidátke strany SaS pod číslom 130 vo voľbách v marci 2016.

Share Button