To si takto leží na ulici 12 miliónov eur, lebo platíme protizákonne za lieky akosi priveľa

Za 134 liekov, ktoré tvoria skoro 50% rozpočtu za lieky.

Zákon hovorí, že MZ musí pravidelne kontrolovať, či firmy dodržiavajú zákon a hlásia, že po Európe predávajú svoj liek lacnejšie ako Slovensku.

Keďže na MZ za posledných 5 rokov je pomaly komplet tím liekovej politiky zložený z hosťujúcich hráčov farmapriuemyslu, kto by kontroloval svojich bývalých kolegov, ktorí sa aj tak zas tanú budúcimi kolegami, že?

Keďže im to takto dobre ide, tak dlhoročnú pravú ruku odvolaného Babeľu vemenuje OĽaNO za šéfku určovania legislatívy pre určovanie cien liekov a šéfku tajného tímu, ktorý zo zákona uzatvára tajné zmluvy na tajné zľavy (to MEA z fotky) .

Gratulujem generickej právničke (TM) na Limbovú. Možno teraz už ten generický princíp konečne pochopí. 🤩

Bola to práve jej novela, ktorá chcela vyhodiť zo zákona o lieku – podanie lieku v súlade „s charakteristikou produktu“. (súvisiace: Krajčiho schválenie Ivermektínu na liečenie covidu) Našťastie akcia „bangladéš“ neprešla cezo mňa a tak aktuálne súdne rozhodnutie laikov o lieku za 2 milióny je z podstaty absurdné.

Nuž, iste dobrá kvalifikácia.

Jo mimochodom, tých 12 miliónov čo by sme našli pod oknom kancelárie ministra za OĽaNO, by poliečilo práve tých 6 pacientov o ktorých som písal minule. (Teda ak by súd pochopil, že nie je diagnóza SMA ako diagnóza SMA.)


Poviem to takto: Nakoniec dostanete čo si zvolíte. Prednotný hlas pre mňa na kandidátke SaS znamená, že tých 12 miliónov bude k dispozícii na prémie pre sestry, aby mal kto obracať ležiacich pacientov a netrpeli na preležaniny.

Alebo tých vašich 12 miliónov, ktoré ste venovali do solidárneho systému skončí pod oknom na Limbovej, kde už na ne čaká farmapriemysel.

Share Button