Tak chrumkavých daňových prázdnin sa vám zachcelo?

Ak podporil tú správnu stranu a pošle všimné do správnej schránky…

Výrobca horaliek, spoločnosť I. D. C. Holding, požiadal štát o daňové prázdniny. Rezort hospodárstva tento návrh už predložil do pripomienkového konania.

Firma I. D. C. Holding žiada štát o daňové prázdniny vo výške 1,89 milióna eur. Na oplátku štátu sľubuje, že preinvestuje viac ako 40 miliónov eur a zamestná 70 nových ľudí.

Požadovaná investičná pomoc na jedno nové pracovné miesto je 27 tisíc eur, pričom priemerný plat nových ľudí má byť 719 eur. Ide o mzdu pred zdanením vrátane odvodov zamestnávateľa. Zdroj: Žiga má na stole nový stimul, výrobca horaliek žiada daňové prázdniny – ekonomika.sme.sk

SaS má v programe elimináciu kadejakých zvýhodňovaní.

Ak niekto chce investovať, tak pred zdanením, opakujem, pred zdanením sa hrubý zisk investuje, čím sa zníži daňový základ.

Ak niekto investuje do rozšírenia výroby a prijme nových zamestnancov, ich platy sú zas nástrojom, ako sa z hrubého zisku stane nákladová položka.

Preto je absolútne v rukách ziskovej firmy možnosť si znížiť dane.

SaS chce uvoľniť pravidlá pre odpisovanie investícii, takže priamo firma sa rozhodne či celú investíciu odpíše za rok a tak si sama vytvorí daňové prázdniny (celý hrubý zisk premení na investičné náklady), alebo investíciu bude odpisovať viac rokov a daňové prázdniny budú len 3-4 mesačné, ale natiahnuté na dlhšie obdobie.

Bez rozdielu, bez potupného žiadania, bez rozdielu veľkosti, bez priestoru na korupciu – proste pre všetkých.

Navyše to motivuje k tvorbe hrubého zisku. A keď odborári vidia, že firma má hrubý zisk na investíciu do strojov, môžu zapracovať aj na investícii do platov. To už majiteľ za stolom neokecá. Zákoník práce sa nám tvorí priamo tam, kde ho zamestnanci najviac potrebujú.

A to je ten rozdiel za ktorý ďakujeme menovite: Lucia Žitňanská, László Sólymos, František Šebej, Ivan Švejna, Gábor Gál, Tibor Bastrnák, Peter Kresák, Arpád Érsek, Elemér Jakab, Alena Bašistová, Katarína Cséfalvayová, Eduard Adamčík, Igor Janckulík, Martin Fedor, Béla Bugár,Radoslav Procházka, Andrej Hrnčiar.

Alebo že by šlo o daňové prázdniny na odvádzanie DPH? 😉

Share Button