Súčasťou demokracie nie je klamstvo a podvod!

Čo myslíte, prečo som liezol na kandidátku SaS? Rozhodne nie preto, že v minulosti… Ale preto, že budúcnosť je šanca na vývoj.

Ak ste to ešte stále NEPOCHOPILI, tak tu to máte úplne jasne napísané od predsedu:

AKO VIDÍM, UŽ SA HĽADAJÚ MOŽNOSTI, AKO ZVALIŤ VINU NA NÁS smile – emotikon Zaujali ma dva výroky, jeden od Bélu a druhý Mira Beblavého:

Bugár pre SME: „Aj Sulík, aj Sieť, aj my a Smer, to by bola absolútne iná vláda. Pán Sulík nevie a necíti tú zodpovednosť“ http://domov.sme.sk/…/odchody-z-klubu-mosta-hid-zatial-nehr…

Beblavý pre Denník N: „Podľa mňa však platí, že ak by urobili vládu Sulík s Ficom a s Bugárom, ako sa hovorilo, pre Sieť by to vôbec nebola zlá možnosť.“ https://dennikn.sk/…/beblavy-prochazka-bugarom-robia-poli…/…

Nuž, tak po prvé, neviem čo sa kde hovorilo, ja som nikdy nepripustil vládu so SMERom a po druhé, práve že tú zodpovednosť cítim. Dal som predsa voličom pred voľbami sľub. Mohli sme kľudne hovoriť to, čo Danko z SNS (že on sa odmieta vyhraňovať a pod.) a potom by to bolo iné. Ale nemôžem predsa si vypýtať mandát na vládu bez SMERU a potom ísť so SMERom do koalície. To je ako keď si vypýtam peniaze, že pôjdem za ne kúpiť lízatko a donesiem pekne zabalené lajno a poviem, že som bol zodpovedný, lebo lízatko nebolo ešte vyložené na pulte.

Zdroj: (1) Richard Sulik – AKO VIDÍM, UŽ SA HĽADAJÚ MOŽNOSTI, AKO ZVALIŤ VINU…

To čo predviedli dvaja politici, Bugár a Procházka, nemá s demokraciou nič spoločné. SÚČASŤOU PRAVIDIEL DEMOKRACIE NIE JE KLAMSTVO A PODVOD. Nikto z voličov proste nemôže očakávať, že predseda strany spácha morálny zločin. Neočakávali to ani voliči Siete ani voliči Mostu.

Neočakávate predsa odo mňa, Priateľa slobody – kandidáta na poslanca na kandidátnej listine SaS, že by som vás podviedol. Vy ste mi dali hlasy za to, čo som sľuboval, za to ako žijem. Ja to na revanš MUSÍM SPLNIŤ. TO JE DEMOKRACIA.

DEMOKRACIU MILUJME A BRÁŇME KAŽDÝ DEŇ!

Nová vláda so SaS je šanca na vývoj

Naozaj si myslíte, že sa dá ísť rozvracať rozkrádačov zvnútra?

Naozaj si myslíte, že Prochádzka a Bugár nie sú dobre zaplatený za to, že urobia stafáš Paškovcom a iným skupinám?

Koľko % odhadujete, že sa im podarí znížiť rozkrádanie štátu a z toho plynúce stratené príležitosti?

V  prípade vlády SaS by to pokojne mohlo byť v prvej iterácií niekde medzi 40-60%. Tých 40% ako prvá iterácia vďaka zmene za ľudí, ktorí proste veria v poctivosť a stačia im platy + princípy zmien sú o tom, že čo sa nevyberie, to sa nerozkardne.

A toto je hádam to úplne najdôležitejšie. Toto je hádam tá najviac najsilnejšie stratené príležitosť spôsobená ako následok podvodu na demokracii. Tých ďalších 20% by sa mohlo nabaliť vďaka zmene „pocitu v spoločnosti“. Slovensko sa stalo na 4 roky KRAJINOU STRATENEJ PRÍLEŽITOSTI.

Pri troche šťastia by sa v ďalšej iterácii podarilo za nejakých 40-60% z toho čo ostalo po prvej iterácii. A tak ďalej v špirále návratu k normálnosti.

O tú šancu sme prišli len a len preto, že to čo predviedli dvaja politici, Bugár a Procházka, nemá s demokraciou nič spoločné. SÚČASŤOU PRAVIDIEL DEMOKRACIE NIE JE KLAMSTVO A PODVOD.

Práve preto, že by som tej zmeny súčasťou, tak to viem odhadnúť. Poznám sa.  Vždy pomôže, keď si môžete za svojho zástupcu zvoliť sám seba.

(Nie, nekričím na vás preto, že ste idiot. Kričím na vás, lebo už nemám tú trpezlivosť čakať, kým na to prídete sami.)

 

Share Button