Štatistický pohľad na výsledky volieb a čísla mojej kampane

V našej stredoslovenskej obci je SaS tretia v poradí. Vzhľadom na tradíciu mečiaristickej bašty, fakt dobré – 78 hlasov (9,36%)

S absolútne a totálne nezvoliteľnou pozíciou číslo 130 na kandidátke SaS som  bol zvolený ako 130-22 poslancov= 108 náhradník. Dostal som 247 osobných preferenčných hlasov (0,07%) Celá strana dostala 315 558 hlasov.

Len v období od 1.1.2016 do volieb som napísal cca 120 článkov, z toho na mojom blogu na Denniku N vyšlo cca 35 textov. V období od 1.1.2016 to znamenalo cca 11500-14000 zhliadnutých stránok. Je to niekde v tom intervale,  môj nasadený kód v textoch článkov má oproti čítanosti podľa WP-DennikaN odchýlku  cca mínus 10-20%

Počas kampane som využil aj svoj starší blog na stránkach sme.sk. Tam som opublikoval 13 článkov. Bolo to cca 7000 zobrazených stránok. Išlo väčšinou o staršie až prastaršie texty z môjho osobného blogu, samozrejme dovtedy nikde nepublikované (v súlade s pravidlami daného servera) okrem môjho osobného blogu. Na mojom odchode z blogov sme.sk sa nič nemení. Ale marketing je marketing.

Zásadne sa politicky hmýril aj môj osobný profil „Martin Pilnik“ na Facebooku. FB je pre mňa od začiatku jeho existencie hlavne a hlavne marketingový kanál. Aj teraz sa mi toto jeho profilovanie hodilo.

Vznikol tento šikovný web. Čím sa mi podarilo očistiť moje osobné  a rodinné stránky od politického nánosu. A tak je to dobre. Pre svoje 3 identity mám tak 3 oddelené webové priestory:

  1. ja politik – politik.pilnik.sk
  2. ja lekárnik
    1. pre pacientov lekarennawebe.sk
    2.  pre kolegov a zdravotníckych profíkov, podnikateľaský web  blog.infolek.sk
  3. ja – no proste ja optimista – 4m.pilnik.sk

Teraz cucanie z prstu:

S ohľadom na to, že moja osobná kampaň sa odohrávala v prostredí internetu, ktorý je charakteristický malými percentami nad veľkými základmi, odhadujem, že za mnou išlo tak 2500-5000 presvedčených či spolupresvedčených či utvrdených voličov, či spoluzachránených voličov.  Ale to si fakt cucám z prstu osobný pocit.

Môžete to zhodnotiť v komentároch.

Ďakujem takto hromadne všetkým, ktorí mi vyjadrili akúkoľvek podporu v komentároch pod článkami, kontaktom cez Facebook či osobným e-mailom.

Tento web bude ďalej žiť, ďalej tu budú vychádzať moje politické texty, veľmi živo bude aj v pravom stĺpci, kde sa zobrazujú rýchle poznámky, krátke rýdze ublognutia.

Pod čiarou: Áno, tento font bude zmenený, inak grafiku meniť nebudem.

 

Share Button

Názor na “Štatistický pohľad na výsledky volieb a čísla mojej kampane”

  1. Čo k tomu dodať? Hádam len toľko, že mne použitý font vcelku vyhovuje …

Komentáre sú zakázané.