Smerovanie zdravotných odvodov od sestier k farmabiznisu

MZ v gescii OĽaNO vymýšľa, pardón filiálka farmaceutického priemyslu vymýšľa pod značkou MZ, že by sa klinické skúšanie mohlo platiť zo zdravotného poistenia.

A nikomu to nepríde divné.

Teda okrem celého zvyšku sveta, kde sa akýkoľvek výskum vždy a zásadne platí buď z vedeckých a školských grantových peňazí alebo si to platí farmaceutický priemysel sám.

Žiadny príčetný zástupca štátu nevezme peniaze z platov lekárov a sestier a nevenuje ich farmaceutickým firmám.

Pamätáte na vývoj vakcíny na covid-19? Štáty naliali do výskumu kopu peňazí zo svojich daňových!!! príjmov, aby podporili výskum. Boli to zvlášť vyčlenené peniaze na vedu a výskum jednej choroby. Na vedu a výskum.

Potom sa za vakcíny platili normálne trhové ceny. Nakoniec tieto trhové ceny preplácali systémy verejného zdravotníctva, ako je vždy obvyklé. A to sme boli v super núdzi a časovej tiesni.

Platiť klinický výskum zo zdravotného poistenia znamená zaplatiť ho 2,5x zo zdravotného poistenia. Druhýkrát v cene liekov. A polku za nevynútené hospitalizácie a nevynútené zdravotné výkony spojené s výskumom.

Pred pár dňami som písal, že OĽaNO je obsahovo prázdny marketing a ak sa aj nejaký obsah objaví, je to prevzatie čohokoľvek, čo im lobingové skupiny prinesú na podnose. Toto je zas jedno veľké č.b.t.d.

Pred pár týždňami jedna štátna agentúra robila rešeršnú a výstrižkovú službu pre radového poslanca OĽaNO ex-Krajčiho, aby mohol argumentovať proti podkladom celého zvyšku zdravotníckeho sektora. Ani len odborne zdatných asistentov nemajú.

Viete, keď mi niekto z kolegov v SaS teraz rozprával, že „len si predstav aké hovadiny sú v tom protiinflačnom balíku“, tak ja si nemusím predstavovať. Ja to v liekovej politike zažívam od leta 2020. Trochu som na kolegov v SaS škodoradostný, že si to aj oni teraz mohli užiť.

Nuž no, niekto má pravdu a niekto moc.

Share Button