Smer zvyšuje dane – vyberie 83 miliónov z našich peňaženiek, to je 34 eur z vašej osobnej

Poďme si ilustrovať sociálnu politiku vlády sociálnej demokracie, ktorú na Slovensku reprezentujú podnikatelia vo firme Štát, s.r.o. združení pod hlavičkou Smer-SD.

Na Slovensku je podľa štatistikov cca 2,42 milióna pracujúcich. Tých 83 miliónov eur, to je 34 eur na osobu, 68 eur na rodinu.  To je ďalších 34€, za ktoré vám vláda nakúpi niečo iné, ako by ste si chceli kúpiť vy. Minule to boli 188€. Pomaly sa to spočítava.

Výber konkrétnych odstavcov z článku Jozefa Miháľa:

Členovia pozemkových spoločenstiev – urbariátov (spoločenstvá vlastníkov pôdy, lesa…) – budú musieť takisto platiť daň z výnosov, ktoré im vyplatia pozemkové spoločenstvá. Aj pre nich to znamená čisté zvýšenie ich daňového zaťaženia o 15 percent z vyplateného príjmu, pretože doteraz zo svojho príjmu daň ani zdravotné odvody vôbec neplatili.

Zvyšuje sa spotrebná daň pri tabaku, cigarách a cigaretách.

Napríklad pri kúpe ojazdenej Octavie 2.0 TDI s motorom 110 kW, starej necelé tri roky, nový majiteľ zaplatí namiesto 33 eur sumu 145 eur.

Koncesionárske poplatky: U občanov ide o zvýšenie zo 4,64 eura mesačne na sedem eur mesačne, dôchodcom sa poplatky zvýšia z 2,32 eura mesačne na 3,50 eura mesačne. V prípade zamestnávateľov ide o zvýšenie približne o 50 percent.

Banky – Pôvodne sa mal osobitný odvod bánk od roku 2017 rušiť. Netreba pochybovať o tom, že tento odvod si banky kompenzujú na vyšších poplatkoch od užívateľov ich služieb.

Elektrina, plyn, telekomunikácie – Tento odvod mal pôvodne skončiť v decembri 2016. Namiesto toho bude pokračovať aj v ďalších rokoch a výška odvodu sa oproti súčasnosti zdvojnásobí. Rovnako ako pri bankovom odvode to zaplatia klienti týchto spoločností.

Poistenie – Občania, ktorí si poisťujú svoj majetok, domy, byty a podobne, musia počítať so zdražením týchto služieb.

Vodomer –  Vyhláškou Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (URSO) sa od roku 2017 zavádza nový poplatok za vodomer. Podľa odhadu URSO tak domácnosti zaplatia navyše v priemere 18 eur ročne.

Suma sumárum: Ak to všetko spočítame, v roku 2017 získa štát navyše 83 miliónov eur oproti roku 2016. Ak započítame bankový odvod a odvod v regulovaných odvetviach, bude to vyše 200 miliónov eur.

Zdroj: Zaplatíte viac za telku, vodu, kus lesa, aj za poistenie domu či bytu – Denník N

Sociálny program strany Smer z našich daní:

Vratky za plyn:

Peniaze by malo vracať ministerstvo financií, ktoré má na starosti verejné financie. „Celkovo táto vratka aj s DPH predstavuje sumu 47 mil. eur,“ dodal premiér.

SPP tento rok (2016) vyplatí štátu riadnu dividend v objeme 279,6 mil. eur a tiež tzv. superdividendu vo výške takmer 9 mil. eur. Superdividenda je príjem akcionára, ktorý je nad rámec bežného ročného zisku firmy.

Zdroj: Vratky za plyn dostanú všetci a predsa len vyvolení | Zemný plyn a ropa | komplexne a vecne

SPP na vratky za plyn bohate zarobilo vlastnou činnosťou. Regulátor ponechal ceny pre všetkých na pôvodnej výške. Vratky boli vyplácané zo štátneho rozpočtu.

Vlaky zadarmo

Štát pôvodne odhadoval náklady 12 miliónov eur na zavedenie sociálnych zliav. Opatrenie si podľa rezortu dopravy vyžiadalo 14 miliónov eur.

Zdroj: Vlaky zadarmo stáli viac, ako štát predpokladal – Ekonomika – Webnoviny.sk

Občania, ktorý cestujú autobusom žiaden bonus nedostali. Občania, ktorí platia za cestovanie vlakom musia strpieť zhoršenie komfortu cestovania.

Toto povedal najvyšší podnikateľ vo firme Štát, s.ro.:

Plánovaný druhý, ale aj tretí sociálny balík budú podľa neho plne realistické vzhľadom na vytvorenie predpokladov na ich finančné krytie. „Primárne získavame zdroje na tieto sociálne balíky z lepšieho výberu daní, z boja proti daňovým únikom, zo ziskov, ktoré máme z reformy ESO, a, pochopiteľne, z vysokého hospodárskeho rastu. Lebo, ak máme najvyšší hospodársky rast v eurozóne, tak je to známka toho, že sa nám v tejto oblasti začína aj dariť,“ uviedol Fico pred novinármi v Košiciach.

Zdroj: PREMIÉR: Vývoj ekonomiky oprávňuje na prijímanie sociálnych balíčkov | SMER – sociálna demokracia

Ozve sa hysterický potlesk a hurónsky jasot voličov Smeru, ktorí necestujú vlakom, nekúria plynom, šetria vodou, dávajú šancu na druhý život trojročným autám, podedily kúsok lesa, zodpovedne si poisťujú svoj majetok, aby v prípade živelných pohrôm nemuseli byť odkázaný na pomoc štátu a večer si doprajú labužnícku fajočku.

Jo  a keďže narastie aj daň z vyplatenia ziskov podnikateľov, ich firma tohto roku nebude vyplácať pred Vianocami prémie. Prípadne si majiteľ firmy neobjedná ich syna na brigádnické kosenie trávy za vilkou, ktorým si privyrába na náklady na štúdium.

Niekto tie dane zaplatiť musí. A keď peniaze dostane štát, nemôže ich dostať zamestnanec.

 

Share Button