Smer vtrhol k vám do bytu – bude sa maľovať, okamžite a všetko!

Takto nejako, ako v tom nadpise sa dá charakterizovať to, čo pácha Smer a SNS na našej republike.

Jasné, už dva-tri roky sa chystáte, že si doma vymaľujete. Mesiac, dva zvažujete či všetko na bielo, ale či nejaké izby aj na farebno. Iste ste to niekedy zažili. Bolo treba naplánovať voľno v práci. Omrknúť predpoveď počasia, po ukvapkanom Medardovi by to iste zle schlo.

Slovenský parlamentný systém tiež funguje v takejto rozvážnej rovine. Každý návrh zákona musí prejednať ministerstvo. Potom nasleduje medzirezortné pripominekové konanie.

Aj vaše deti iste termín maľovania bytu pripominekovali – majú nejaké plány s kamarátmi. A iste majú aj nejakú predstavu o farbe svojej detskej izby.

Nakoniec sa za mesiac-dva pripomienky vysporiadajú a na zasadnutí vlády sa prijme finálne znenie zákona.

Parlament má na prijatie zákona 3 čítania. V prvom čítaní sa uznesie, že hádam teda aj OK- budeme sa tým zaoberať.

V druhom čítaní si zákon rozoberú poslanci-odborníci na danú oblasť a vyjadria poradné stanovisko pre ostatných – rokovanie vo výboroch. To celé povinne trvá mesiac. Aby bol čas dobre rozvážiť pre a proti.

Nasleduje druhá polovica druhého čítania – diskusia v celom pléne Národnej rady. Opozícia upozorňuje na nedokonalosti, na dopady a chyby. Koalícia obhajuje dobrý nápad ma ešte lepšie vyhotovenie. Tak 2-3 dni sa diskutuje.

Nakoniec v treťom čítaní sa hlasuje o zákone ako celku. A slušný parlament schválu platnosť až od najbližšieho veľkého míľnika – začiatok roka, školského roka alebo aspoň polroka.

Keď dobre zvážite farby pre váš byt, naplánujete nekolízny termín maľovania, nakoniec všetko prebehne plánovane, v pokoji a úspešne. Jasne, pri konečnom upratovaní odbijete roh na najviditeľnejšom mieste. Vždy sa to stane. Ale vy ste pri príprave mysleli aj na to, že treba odložiť litrík z každej použitej farby, takže ani takáto nehoda vás neprekvapí.

V aktuálnej situácii v Národnej rade ide len o smiešnych 800 miliónov eur každý rok. Aktuálne vytvorená koalícia Smer+SNS+ĽSNS chce za 1 deň rozhodnúť, že 350 miliónov z našich daní nepôjde na dofinancovanie zdravotníctva, ale na opravu diaľnic. Možno 100, možno 200 miliónov pôjde na rodinné prídavky do Rónskych osád.

Je to rozhodovanie o 800 miliónoch, ktoré sa musia niekde objaviť v štátnom rozpočte. Buď ich tam zaplatíme na vyšších daniach, alebo to bude dlh budúcich generácii. Štát nemá žiadne svoje peniaze, ktoré sa kotia ako mačence.

Ja neviem, možno je to tak dobre. Vy to viete? Vedia to poslanci Smeru, SNS a ĽSNS? Dokážu to posúdiť za 1 deň?

Nehrajme sa na alibistov – nejde ani o riešenie chudoby dôchodcov ani o podporu mladých rodín. A už vonkoncom nejde o nejaké nedostavané diaľnice.

Možno 20% možno 70% občanov tejto republiky ani len netuší, ako funguje parlamentarizmus ich vlastného štátu. Netušia, ako fungujú dane, ako funguje priebežný dôchodkový systém.

Prvá signálna sústava – vidím jedlo, spustia sa sliny, idem jesť. Vidím 13. dôchodok – je to dobré. Nebudú diaľničné známky – je to dobré. Prijmú to v zákone okamžite – je to dobré, čo sa s tým srať a zbytočne tých darmožráčov v parlamente živiť.

OK, tak ideme maľovať – okamžite, celý váš byt. Nabehne k vám partia, poodsúva všetok nábytok, hodí vám do ruky igelit, štetky, na prostred kuchyne postaví 7 vedier primalexu na natrčí ruku – 680€ okamžite!

Vy odchádzate do práce a keď sa nezúčastníte porady, tak nedostanete kvartálne prémie? Deti majú prázdniny a chceli ísť lyžovať? V zadnej izbe spí 3-mesačný prírastok do rodiny a maminka s mastitídou?

Okamžte maľovať. Okamžite 680€ v hotovosti na drevo.

Parlament rozhodol, veď načo tam živiť tých darmožráčov – sebe si pridali 1500€, tak nech pridajú aj všetkým dôchodcom. Okamžite a hneď!

Že vy ste sa zo svojimi poslancami na žiadnej maľovke v období 2016-2020 pred voľbami v roku 2016 nedohodli? A čítali ste vy vôbec ten volebný program Smeru, SNS a ĽSNS? Že tam nič o rušení diaľničných známok nebolo a ani ukrátení zdravotníctva o 800 miliónov?

Stále sa cítite v pohode? Stále máte pocit, že je správne 9 dní pred voľbami za 1-2 hodiny rozhodovať o 800 miliónoch?

O tom, ako, kedy a čím vymaľujete svoj byt sa rozhodujete mesiace. Keď sa to náhodou nepodarí urobiť dobre, dopad to má na 3-5 ľudí a stojí to 200-400€.

Oni si vás chcú kúpiť za 50€ a ešte sú to aj vaše peniaze, ktoré ste zaplatili zo svojich daní na školstvo, zdravotníctvo, na policajtov.

A vy im za to aj zatlieskate.

Za 50€ nakupujú teplé miestečká v parlamente, aby sa zachránili pred spravodlivosťou. Aby mohli ďalej nakupovať rozsudky, rozhodovať o tom, koho polícia môže a koho nemôže vyšetrovať. Priznáte sa aj bez zveráku, že aj vy by ste chceli?

Altermatíva existuje – už za 9 dní môže tento chaos nahradiť pevný a zrozumiteľný plán. Vláda sa mení vo voľbách. SaS má 1144 konkrétnych jasných riešení, aby sa na Slovensku dalo dobre pracovať, podnikať a žiť.

Share Button