Smer ide občanom cez banky vziať pre seba viac a viac

Fico hovorí: Bankám treba zvýšiť odvod, majú zisky ako obchodníci s drogami.

Preložíme si to, dobre? Fico vlastne hovorí: Ľudia nech zaplatia bankám za služby, on to z bánk vyberie formou daní do štátneho rozpočtu, potom si to prevedie na svoje účty cez predražených zákazkych a DPH jeho ľuďom a keď popri tom niekto zavraždí toho, čo na smerácke perfídne správanie upozorňoval, tak postaví na stôl 1 milión z týchto vašich peňazí, čo ste zaplatili za služby bankám.

Ale iste, voľakedy aj mali akúsi podivnú snahu riešiť to od základu, teda aby ľudia za služby bánk platili menej. Síce divne, tak po socialisticky, ale aspoň to malo akúsi logiku.

Pamätáte si niekto ešte na Ficove riešenie, kedy zaviedol takzvaný „Základný bankový produkt a štandardný účet“ – dokonca je na to aj vyhláška MF od ministra Smeru Kažimíra.

Nikto ho nechce. Bolo toto totiž po socialisticky.

„Slovenský bankový sektor napriek tomu, že sme zaviedli osobitný bankový odvod v roku 2012, vykazuje na Slovensku nadpriemernú ziskovosť v porovnaní s ostatnými bankovými sektormi v Európskej únii,“ tvrdí Fico. Podľa Fica majú banky také zisky, aké sa dosahujú len pri obchode s drogami alebo s bielym mäsom.

Fico: Bankám treba zvýšiť odvod, majú zisky ako obchodníci s drogami – Ekonomika – Správy – Pravda.sk

Fico zaviedol riešenie (bankový odvod), ktoré podľa jeho vlastných slov nefungovalo, zaviedol riešenie (základný produkt), ktoré nikoho nezaujímalo. Smer chce voliť 22% občanov. Priatelia, nakoniec vždy dostanete čo si zvolíte.

Menej štátu, menej daní, viac konkurencie. Dôsledný dozor nad tým, aby sa skutočne realizovalo menej štátu, menej daní a viac konkurencie. To je SaS.

Autor je farmaceut, je členom SaS a členom zdravotníckeho tímu SaS. Má na starosti liekovú politiku. Ak chcete sledovať aj ďalšie jeho politické vyjadrenia, staňte sa fanúšikom jeho facebookovej stránky.

Share Button