Putinove Rusko sa 8.10.2015 definitívne zbláznilo za potlesku 87% jeho občanov

Rusko strieľa rakety z krížnikov v Kaspickom mori na ciele v Sýrii v blízkosti Stredozemného mora. Riadené/neriadené strely letia 1500 kilometrov ponad Irán, Irak a možno aj Azerbajdžán. Prečo? Lebo môže a chce.

Po tom, ako Ruské stíhačky pri ostrej bojovej akcii narušili vzdušný priestor krajiny NATO (Turecka), teda vlastne aj náš, je len otázkou času, kým nejaké raketa spadne kam nemá. A že ten záujem Ruska na tom, aby sa to stalo, je veru veľký.

On Wednesday, Russia said it had fired 26 missiles at 11 targets in north and north-west Syria – about 1,500km (930 miles) away. On Thursday, it reiterated that all the rockets hit their targets. The news came as Nato renewed assurances to defend its allies in view of Russia’s „escalation“ in Syria. Russia’s ambassador to Ankara had earlier been summoned three times in response to recent violations of Turkey’s airspace. Turkey is a Nato member. The military alliance is also boosting its response forces to be able to deploy troops speedily. Zdroj: Syria crisis: Russian Caspian missiles ‚fell in Iran‘ – BBC News

Po výstrele odkvicla? Keby trafili Irák, no dajme tomu, že zafúkalo. Veď sa len pozrite na mapu.

Keď som prvýkrát počul o tom, čo stvárajú v Kaspickom mori, okamžite mi bolo jasné, že šlamastika je na spadnutie. Medzi Kaspickým morom a Sýriou tých tretích krajín je…

Že vraj je to len propaganda USA a nič také sa neudialo ani podľa správ z Iránu? Pozrite sa prosím na mapu. Ak nie dnes, zajtra určite.

Takto by som to: Rusko sa definitívne zbláznilo. A blázni patria do izolácie. Najlepšie rovno do zvieracej kazajky.

A ten Juncker dnes zahlásil:

Europe must improve its relationship with Russia and should not let this be something decided by Washington, European Commission President Jean-Claude Juncker said on Thursday. The European Union joined the United States in imposing sanctions on Russia last year over its annexation of Crimea from Ukraine, and tightened them after separatists launched a rebellion in the east of the country with the backing of Russia. Zdroj: Europe needs better relations with Russia – Juncker | Reuters,

Zmenilo sa niečo na Ukrajine? Krym je či nie je okupovaný Ruskom? Áno, vzťahy s Ruskom je potrebné dostať na rozumnú úroveň. Obojstranne. Rusko musí urobiť tiež niečo pre obojstranné vzťahy.

Tak sa pozrime, čo robí Rusko pre zlepšenie vzťahov s EU.

To čo sa Rusku nepodarilo na Ukrajine, o to sa snaží v Sýrii. Dostať sa do zástupného  ozbrojeného konfliktu s EU a s USA. A vo vlhkých Putinových snoch ho aj vyhrať. Rusko pracuje na vytvorení otvoreného horúceho frontu, z jednej strany Asado-Rusko, z druhej strany Opozícia-demokratický svet. Putin strašne potrebuje nejaké jasne identifikovateľné vojenské víťazstvo. A tak rozpútal vojnu a čaká kto sa ešte pridá. 

Jeden-dva zblúdilé projektily z ruských zbraní dopadnuté na turecké územie a sme v tej vojne tiež. O náhodách, zlom počasí či nepredvídateľnom zlyhaní techniky môže Lavrov, ten hitlerovský rečník, rozprávať tým, čo seno žerú. Už len tí mu to uveria.

Nie, naozaj sa nechcem zamýšľať, ktorá strana má väčšiu šancu na vojenskú výhru. Všetci prehráme.

Áno, v Sýrii sa prestane bojovať, len keď z ulíc zmiznú strieľajúce zbrane, nech už sú v rukách kohokoľvek, či je to Asad, opozícia či zločinci. Tí, čo ich dnes majú ich dobrovoľne nezložia. Vletieť tam, rovnako ako na genocidu páchajúce Srbsko sa kvôli Rusku a Putinovej túžbe po zástupnom vojenskom fronte nedá.

Keď sa snažili Američania vycvičiť samotných Sýrčanov, aby si vybojovali svoju krajinu, po pár dňoch sa sami vzdali a hodili pušky do púšte. O Benešovi v Londíne či Svobodovi na Dukle Sýria môže tak akurát snívať na pokrovčekoch. Ani svojho Gándýho nenašli.

Rusko sa spojilo s Asadom, ktorému za posledné roky 2/3 obyvateľov emigrovalo. Či už vnútrone alebo mimo Sýriu. Za posledné roky sa mu tam namnožilo zverstvo v podobe ozbrojených zločincov klerikálnej organizácie na Toyotách. To je fakt ideálny budúci hrdina-zjednotiteľ. Asad, to je taký Emil Hácha, v notách dejepisu prvej polovice 20. storočia, podľa ktorých Putin už cca 2-3 roky frčí. A Sýria skončí ako Ruský protektorát.

Keď sa Rusom minú bomby a keď sa opozícii minú náboje a keď sa ozbrojeným zločincom minú náboje, tak až potom bude v Mezopotámii mier. Záujem nestrieľať po ľuďoch nemá z dnes zúčastnených nik.

Kto nepochopil, že biznis s Ruskom skončil pred vyše rokom na najbližších 10-15 rokov, je buď mladý a nezažil 20. storočie, alebo je ruským trolom. Nie, iná možnosť naozaj neexistuje.

Viete priatelia, naozaj nevidím jediný dôvod, prečo by sa v Sýrii, Bangladéši, Novosibirsku, Čečejovciach  či Kongu  nedalo žiť ako na území Nemecka. Hranica je len debilná čiara a nemajte radi ľudí, ktorí ju neustále kreslia. Pracujme na tom, aby hranice po čase stratili zmysel. Tak, ako sa nám to podarilo v Európe.

Myslím, že tou cestou, ktorá vedie k mieru v Mezipotámii je práve tá jednoduchá otázka: Hej, Toyota, odkiaľ má ISIS vaše autá? Odkiaľ Asad zbrane a odkiaľ opozícia strelivo. Bolo by fajn, keby im všetkým došli náboje v rovnakom čase.

Blázni patria do izolácie a zvieracej kazajky. Po zvládnutí manickej fázy a nasadení farmakoterapie a sociálnej rehabilitácie môžu byť zas pustený do sveta medzi nás mierumilovných demokratických a slobodných.

Len debilný demokrat a slobodný občan si nechá diktátorom zlikvidovať demokraciu, slobodu a mier. Ten „zablúdený“ projektil priletí. Musíme jasne vedieť čo spravíme.

Share Button