Prvá iterácia k normálnosti nebude ani konzervatívna ani liberálna voľba

 

Aké budú po vyhratých voľbách v roku 2016 východiská? Čo to tu v apríli 2016 budeme mať?

V roku 2016 skončí vláda, ktorú charakterizuje výrok, ktorý je na tomto blogu necitovateľný. (Aj o zelených mužíčkoch na Ukrajine sa píše ľahšie, až taký disident nie som.). Od normálnosti to bude fakt ďaleko.

Dnes, vo februári 2016… Pozrite sa okolo seba. Pozrite sa o čom píšu noviny.

152 káuz a kauzičiek

Spomínate si? Po prvej Ficovej vláde to bolo podobné. (A napriek tomu sme, ako spoločnosť zas vstúpili do tej istej žumpy. Ale to je iný príbeh.)

Ak by sa vyskladala finančná hodnota všetkých podozrení z korupcie, rodinkárstva a konfliktov záujmov ľudí súčasnej vlády, v porovnaní s kradnutím z posledných rokov, sú to nezmysly. Iba nahradenie jedného predraženého PPP projektu vlády Roberta Fica za racionálnejšie stavanie diaľnic ušetrí Slovákom stovky miliónov eur.

Cynicky povedané, ak má byť daňou za zastavenie plytvania desaťročia neštandardne vyriešená bytová situácia jedného politika, je to síce smutné, no pre daňových poplatníkov je to stále dobrý obchod.

CHVÁLA IVETY RADIČOVEJ | SLOVENSKO | EKONOMIKA | ETREND

Čokoľvek, čo sa podarí vykonať v prvých dvoch rokoch novej pravicovej vlády, nebude ani liberálne, ani konzervatívne a nebude to ani uspokojivé. Bude to prvá iterácia k normálnosti. Bude potrebné obnoviť úplné ekonomické základy kapitalizmu. Bude potrebné obnoviť úplné demokratické základy riadenia spoločnosti. Rovnako sa budú obnovovať základy slobody a základy solidarity.

Pristúpim k tomu ako obvykle matematicky. Tak ako som k faktickej výkonnej politike pristupoval odjakživa. A tento matematický prístup mi hovorí, že treba myslieť v podobe iterácii.  Postupné približovanie sa k dokonalosti.

 

Mám jasnú predstavu, ako by mala vyzerať naša spoločnosť tak po 3-5 iteráciach k normálnosti. Možno pri takej tretej, či štvrtej je čas na to, aby sa už rozišiel konzervatívny a liberálny prúd a  každý zvlášť hľadal väčšinovú podporu. Ak v roku 2020 budeme diskutovať či podporujeme pravicový liberalizmus alebo pravicový konzervativizmus bez toho, aby sme sa museli zaoberať socializmom, tak to bude na teraz, pred voľbami roku 2016 super.

Matematika nesklame. Víťaz volieb bude mať viac ako 82 poslancov. Z 82 sa v pohode nájde v čase prípravy 3 iterácie 10-15, ktorí budú jadrom  čisto liberálneho pravicového prúdu. Ak by sa aj 3 iterácia stihla počas budúceho volebného obdobia, je tu priestor na čistú liberálnu politiku.

A do tretice, je tu ešte krúžkovacia matematika. Spoločnú kandidátku hádžu do urny inak zakrúžkovanú liberáli a inak konzervatívci. Tú istú. Samozrejme, že vás budem presviedčať, aby ste krúžkovali liberálnych poslancov. Práve preto, aby už druhá iterácia k normálnosti mohla smerovať viac k liberálnym hodnotám.  Proste si s konzervatívcami dáme súťaž, ktorú nemôžeme po 4 rokov socializmu prehrať.

Milujem matematiku. Ešte nikdy ma nesklamala. Ani demokracia. Ani pri zvažovaní čo s otázkou na predvolebnú koalíciu.

Navyše je tu ešte moja obligátna osobná skromnosť. Ak som vás nedokázal za ostatné roky presvedčiť, že liberálne videnie sveta a teda voľba čisto liberálnej strany je pre vás dobrá, tak musím strpieť kompromisné riešenia. Ak by som bol býval bol dosť šikovný, tak nestojím pred otázkou kompromisu. Áno, tak jednoduché to je.

Takže aby aj moje deti  a inžinier pochopili: Áno, v záujme prvej iterácie k normálnosti budem voliť skutočné pravicové riešenia s osvedčenými odborníkmi s výhľadom na liberálne smerovanie. Budem krúžkovať liberálny pravicový program SaS na jej kandidátke č. 23. Moje predstavy sú známe aj mnou očakávaný volebný program.

Je to stále v duchu mojich skutočne dlhodobo prezentovaných nízkych nárokov na charakter:

Vychvaľovať sa tým, ako dokonale sme zabezpečili nepriestrelnosť spravodlivosti a objektivity je  absolútny sebaklam.

Viete, kto chce so systémom vydrbať, nič mu v tom nezabráni. Nič! Hľadajme tých, čo nechcú.

Zdroj:  Hľadám charakterných spoluobčanov | M+M+M+M (4M).

SaS má jedno neprekročiteľné pravidlo: žiadny bývali komunisti, žiadny eštébáci. Chápete, to bude prvá iterácia pri zostavovaní kandidátky. Už to mi dáva istotu, že programové kroky novej vlády mi budú v prvej iterácii vyhovovať.

Pod čiarou: Demokracia a matematika sú zábavné. Len 8,94% oprávnených voličov zvolilo premiérku. No a?

Share Button

2 názory na “Prvá iterácia k normálnosti nebude ani konzervatívna ani liberálna voľba”

Komentáre sú zakázané.