Prednovembrová nostalgia je zvyk rozprávať o tom ako by mali žiť iní v okolí

Pochádzam z typickej rodiny, na ktorú vedúca úloha KSČ cielila svoj marketing.

Moji rodičia sú tí napostihnutejší zmenou režimu v Novembri 1989. Patria ku generácii, ktorej revolúcia pretrhla kariéry.

Ako dieťa husákovej éry som výrazne doplatil na revolúciu skrz mojich rodičov v tom, ako zúfalo sa hľadal peniaze na moje štúdium a v akej spoločnosti vyrastal môj brat.

Napriek tomu všetkému, napriek všetkým týmto najhorším východiskovým konšteláciám, dnes, v roku 2018 sa majú moji rodičia lepšie. A my, ich deti plne využívame ponúknuté šance dnešnej modernej spoločnosti.

Až 42,6 percenta respondentov sa domnieva, že ľuďom sa lepšie žilo pred rokom 1989, pričom podľa 19,8 percenta výrazne lepšie a podľa 22,8 percenta o niečo lepšie. Opačný názor zastáva 32,1 percenta respondentov, 13 percent ľudí sa domnieva, že sa teraz žije výrazne lepšie ako pred rokom 1989, podľa 19,1 percenta je to o niečo lepšie. Rozdiel v prospech prednovembrových nostalgikov je naďalej výrazný, pred 17 rokmi však bol až päťnásobne väčší. Zdroj: Prieskum: Veľký počet Slovákov sa domnieva, že v socializme sa žilo lepšie | Info.sk

Takže priatelia, ak vy budete o nás rozprávať, že sa nám žilo pred novembrom lepšie ako sa nám žije dnes, tak len a len pokračujete v tendenciách domových dôverníkov,  eštébáckej mentalite a komunistickom rozhodovaní ako majú žiť podľa vás všetci ostatní.

Tá formulácia je úplne presná. Formulácia „respondent sa domnieva, že ľuďom sa lepšie žilo“ je presná. Nie že jemu sa žilo lepšie. Respondent hovorí, že nám, ľuďom okolo neho sa žilo lepšie. On vie presne, ako by sme mali žiť. Komunistická mentalita – my  to o vás vieme a tak pre vás urobíme maximum, lebo my najlepšie vieme, ako by ste mali žiť.

Áno, za robotov treba cestovať. Niektorí dokonca do zahraničia. Bez víz, bez vycestovacej doložky, ktorú schvaľovali eštébáci a členovia uličného výboru. Proste sa vezmete, začnete pracovať v Rakúsku a vaša životná úroveň narastie skokovo o 300-400%. Nuž, nikto vám nedonesie podpriemerne platenú robotu v zlých ekologických podmienkach priamo do vašej doliny. Treba zodvihnúť zadok alebo potrápiť mozog, ako priniesť robotu do vašej doliny.

Ak by som mal pomenovať  jeden zásadný aspekt dobra, ktorý nastal po roku 1989, tak je to slobodné rozhodnutie o svojom vlastnom živote. Len my sami si za svoj život môžeme. Len my sami si môžeme za to, koho si volíme za svojich vlastných zástupcov na riadenie našej spoločnosti.

Potom je totálne absurdné, ak voliči, ktorým sa plní ich vôľa posledných 10 rokov, voliči Smeru-SD a SNS sú tými, ktorí považujú výsledky riadenia spoločnosti ich ideálnymi politikmi za horšie ako komunistov v roku 1980. To je tak absurdný výsledok, že naozaj je dôležité hľadať jeho dôvody.

Áno, je to presne tak – bolo by absolútne samozrejmé, aby voliči 10 rokov vládnucej strany boli tými, ktorí velebia súčasnosť. Sú nadšení, ako skvele si zvolili svojich zástupcov. Nie, tak to nie je. My politici SaS sme a naši voliči SaS sú najspokojnejšími z modernou slobodnou spoločnosťou. Dokonca aj po tom, ako vyše 10 rokov nevládnu naši obľúbenci, Dokonca sme najspokojnejší aj keď našu spoločnosť vedú naši absolútni politickí oponenti.

Priatelia, čítajte štatistiky s porozumením. Pomáha to porozumieť skutočne tomuto svetu.

Aj táto štatistika hovorí o stále veľkej  sile komunistickej mentality v našej spoločnosti. Tí čo by najradšej prikazovali, ako vysoko skáče váš pes, tí čo by vám najradšej holili hlavy, tí tu tárajú o tom, ako sa nám, slobodným občanom, žije. Tárajú somariny, hovoria o tom, ako my všetci ostatní môžeme za ich posrané životy. A volia Smer-SD, SNS a Kotlebov-ĽSNS

Nevidím najmenší dôvod si takto v piatok kaziť ich táraním víkend. A rovnako nevidím ani dôvod, aby sme si nimi nechali aj ďalších 10 rokov kaziť našu spoločnú krajinu.

Share Button