Kiskova vláda je vláda v diktatúre aj keď jej dáte prívlastok „osvietená“

Ak sa chce stať Kiska diktátorom, stačí keď vypočuje SNS. Bolo by to také priliehavé, vypočuť práve SNS, aby sa z demokrata stal diktátor.
 
A prezident, ktorí si v prostredí „parlamentnej demokracie“ začne zostavovať vládu a hrať sa na výkonnú moc, sa automaticky stáva diktátorom. Ani keď mu dáte prívlastok „osvietený“ nezmení nič na tom, že je to stále diktátor. Štát pod vládou diktátora sa stane zas demokraciou až po najbližších parlamentných voľbách.
 
Úradnícka vláda je v „parlamentnej demokracii“ nezmysel. Bodka, hotovo. O nezmysloch nemá zmysel uvažovať. Vláda v demisii je niečo iné, stále je to vláda založená na parlamentných voľbách.
 
Nie sme ani vo vojne, ani nezúri mor, ani neprebehla žiadna prírodná katastrofa, ani so starou vládou nepadlo lietadlo, aby štát potreboval silou mocou poskladať prezidentovu vládu.
 
Takže klídek, pohoda. Máme legitímnu „vládu v demisii“, sú tu jasné lehoty na rokovania. A keď nevie parlament odhlasovať viackrát po sebe dôveru vláde, tak jediná správna voľba pre prezidenta je, aby rozpustil taký parlament.
 
Pred diktátorom som vás varoval. Ja som si to podrobne odžil na príklade Miloša Zemana a jeho vlády tajtrlíkov pod taktovkou Jiřího Rusnoka. Viem o čom hovorím a kto chce podrobnosti, na mojom blogu je pár článkov.
 
Už sa teším, ako si ten diktátorský ústavný chaos bude až do dna piť traktorista Béla. Alternatívne si vypije výsmech, ako odrbal svojich voličov 10 dní po voľbách. Jediný pohár bez jedu je Sulíkova koalícia. Len na to musí ešte prísť sám a stať sa to jeho najoblúbenejšou vlastnou myšlienkou.
 
Strany, ktoré sa držia toho, čo voličom sľúbili pred voľbami už teraz ďakujú. Bacha karatisti a žitovníci, jednou z nich je ĽS NS.
Share Button