Pomáhajme hrdinom, ktorí v domácej izolácii pre nás zabíjajú vírus

Vieme, že z 5,48 milióna je nás nakazených cca 19 000. Z toho je 540 hospitalizovaných. Takže v domácej izolácii by malo byť 18 500 ľudí.

16.10.2020 korona.gov.sk

Jasné, je to teoretický konštrukt, lebo nie o každom vieme, pretože Krajčiho MZ hodilo prvú časť jedinej fungujúcej stratégie už v lete do hajzlu.

Zaujímajme sa o nich. Sú to naši hrdinovia, ktorí aktívne zabíjajú vírus. Je v našom osobnom vlastnom úplne egoistickom záujme im pomáhať ostať v domácej izolácii.

Richard Sulík hovorí, že máme na Slovensku cca 20 000 reštaurácii. Ak by mala v merku každá reštaurácia jedného nakazeného, ak by ho hýčkala ako v perinke, vrátane celej rodiny, vybavovala nákupy, venčili domácich mazlíčkov, prehodili slovko dve cez telefón, keď na nich padne tieseň, po 2-3 týždňoch máme po víruse.

Druhá možnosť je poslať na nich policajný dozor, otravovať ich od hygienikov a stigmatizovať ich, ako tých zlých nakazených. To ale fungovať nikdy nebude.

Ľudia dodržia pravidlá domácej izolácie, ak im v nej bude príjemne. Ak ich nepripraví o príjem v neznesiteľnej miere. Ak umožníme výkon domácej izolácie na dobrovoľnom rozhodnutí aj v nejakých pohodlných štátom vyčlenených a financovaných zariadeniach.

Áno, je to zmena paradigmy. No našťastie na to nepotrebujeme ani dáta, ktoré MZ nedokáže spracovať, ani nepotrebujeme žiadne štátne peniaze z daní.

Testuj v hajzli, na izoluj nepotrebujeme vládu

Máme k dispozícii jedinú skutočne účinnú metódu – „testuj a izoluj“. Keď už to Krajčiho MZ a hlavný hygienik dodrbali s prvou polovicou (s testuj-), urobme všetci maximum s tým „-izoluj“. Lebo to je len a len v našich silách. Na dobrý výkon domácej izolácie nepotrebujete nikoho z vlády.

Ak viete, že niekto v susedstve bol pozitívne testovaný, ponúknite mu pomoc, aby ste ho vo vlastnom záujme udržali v izolácii doma.

Choďte mu/im nakúpiť, lebo všetci, čo žijú v spoločnej domácnosti by mali ostať v domácej izolácii, až kým posledný z nich nie je negatívne testovaný, alebo od posledných príznakov po prekonaní choroby neubehlo niekoľko dní.

Ponúknite im, že im vyvenčíte domáce mazlíčka.

Ponúknite im, že vám môžu kedykoľvek zatelefonovať, ak by na nich dopadla depresia zo spoločenskej izolácie.

Buďte na nich láskaví, sú to vaši hrdinovia, ktorí pomocou svojho imunitného systému zabijú o pár dní vírus a ukončia jeho šírenie vo vašej blízkosti.

Bolo by premárnenou námahou týchto hrdinov, ak by nakazili niekoho ďalšieho. Preto urobte pre nich prvé-posledné, aby u nich šírenie skončilo pomocou domácej izolácie.

Znížiť R0 na nulu je plne v našich silách

Zaujímajme sa o svoje okolie! Majte povedomie, či vo vašom vchode niekto nepotrebuje pomôcť pri jeho domácej izolácie. Pomôžte mu v jeho snahe ochrániť vás.

Je to čisto egoistický altruizmus. To vám nič iné nedá, len nákaza šíriaca sa vzduchom – urobiť pre iného dobrý skutok v čisto vlastnom egoistickom osobnom záujme.

https://www.facebook.com/martin.pilnik/posts/10221505065808460

Nakazení, ak sú v domácej izolácii, nie sú nebezpeční. Nikoho nenakazia.

Jediné miesto, kde prebieha zabíjanie a likvidácia vírusu, je imunitný systém živého človeka.

Opakujem: Sú to naši hrdinovia, ktorí pre nás, pre 5,5 milióna občanov na území Slovenska zabíjajú vírus a čistia od neho našu budúcnosť. Pomáhajme hrdinom.

Share Button