Podľa Bugára a Danka je fraškou snaha poslancov pracovať

Opozičná  poslankyňa Lucia Nicholsonová obšírne spísala na svojom blogu, čo sa udialo v Parlamente. Dobre napísané jasne pomenované. A aj dobre spravené v Parlamente.

Opozícia urobila minulý týždeň všetko preto, aby NRSR rokovala. Opozícia urobila všetko preto, aby poslanci, vrátane vládnych, nebrali peniaze nadarmo, ale skutočne niečo pre republiku a občanov urobili – chceli sa pýtať z čoho žije premiér a 14 jeho ministrov.

Opozícia zvolala schôdzu. Poslanci sa dostavili do práce. Chceli vykonávať svoju robotu – úlohou opozície nie je vládnuť, ale kontrolovať a oponovať krokom vládnej koalície. Preto sa chceli pýtať predsedu vlády, odkiaľ má peniaze na živobytie a aký má v skutočnosti majetok.

Sú to legitímne otázky a som bytostne presvedčený, že ja ako občan, mám právo dostať na tieto otázky odpovede. Už dva mesiace sa snažia novinári zistiť pre mňa odpovede. Nedarí sa, premiér mojej vlády v mojej republike mi neodpovedá.

Preto sa v mojom mene pýtajú moji poslanci. Je to ich povinnosť, pracovať pre mňa – občana tejto republiky. A tak sa chceli 7.7. opýtať premiéra – aké má príjmy, aký má majetok a tiež ako je to s majetkom ostatných 14 ministrov. Nedarí sa, premiér mojej vlády v mojej republike mi neodpovedá.

Už niekoľko týždňov chodíme my občania na námestia a pýtame sa: Z ČOHO ŽIJE PREMIÉR A 14 JEHO MINISTROV? Nedarí sa, premiér mojej vlády v mojej republike mi neodpovedá.

Po tom, ako by opoziční poslanci položili svoje otázky a vláda na ne ako by len sama chcela odpovedala, potom by si vládna väčšina za 5 minút odmávala nevyslovenie nedôvery a bol by fajront. Matematika je jasná a vládna väčšina je preto väčšina, lebo vždy prehlasuje opozíciu.

Koaliční poslanci zamedzili konaniu schôdze. Tak to proste je. Poslanci Smeru+SNS+Híd+XX prišli do roboty a odmietli pracovať.

Poslanci Smer+SNS+Most+oká zo siete zamedzili, aby sa moji poslanci mohly pýtať. Zamedzili len a len diskusii. Ničomu inému, zamedzili len práci mojim poslancom a aj sebe. Proti podozreniam sa nevyjadril nik. Nik ich nevyjasnil, nik nepredložil dokumenty. UŽ VIAC AKO 4 MESIACE!

Opozícia sa snaží pýtať za občanov. Opozícia sa snaží odkrývať vzťahy, ktoré v demokracii existovať nemôžu.

Koalícia Smer, SNS, Most-Híd, Sieť neodpovedá a bráni vlastnými telami nám občanom zisťovať koho si my vo svojom štáte platíme, aby pre nás riadil našu republiku.

Držať hubu, to od nás OBČANOV chcú poslanci strán Smer+SNS+Híd+Sieť? Budú nám aj holiť hlavy? Budú nám, kua, aj ukazovať ako vysoko má skákať náš pes?!? O TO IDE? SKRYŤ, NEODPOVEDAŤ, NEKLÁSŤ OTÁZKY, DRŽAŤ HUBU A USMIEVAŤ SA AKO IDIOTI?

Aký chaos? Aká fraška? Chaosom je snaha pracovať? Fraškou je naplniť povinnosti opozície – pýtať sa vládnej koalície na ich prácu? Toto sa nám naozaj snažili povedať Danko s Bugárom len čo vystúpili z lietadla? WTF?

Pod čiarou: Viete, nekričím na vás preto, že ste idiot. Len nemám tú trpezlivosť čakať, kým na to prídete sami. Rozprávajme sa medzi sebou navzájom, lebo demokracia je o diskusii a vzájomnom počúvaní sa.

Share Button