Po sneme Siete môže amnestovanie nerušene pokračovať – vládna väčšina je dobre poistená

To čo predvádzajú indivíduá vo vládnej koalícii, to nie je politika. To nemá s politikou a s demokraciou nič spoločné. To je čisté podnikanie vo firme Štát, s.r.o. A keď nie sú na dosah amnestie, tak si ich proste nakúpia v silovom hypermarkete.

Napísané 21. 3. Áno, v marci.

“Smer potrebuje, aby Sieť zariadila pre nich minimálne 2 poslanecké mandáty. A tak Prochádzka proste môže byť len a len poslanec. Funkcia podprededu parlamentu je pre Smer úplatkom pre druhý hlas pre vládu Smeru (49) + SNS (15) + Most (10) = 74 . Takto si Smer zabezpečí istotu 2 hlasov Siete, čo je kľúčové. Stabilita jedného hlasu.” Zdroj: Smer robí personalistu v Sieti pre istotu 76 hlasov?

Viete, stačí nenechať prehlušiť sám seba vlastnými prianiami. A ešte trochu pomáha, keď máte z titulu profesie blízko k cynizmu. Trošičku. 😉 Ak silou mocou potrebujete tú matematiku podložiť argumentami – tu som to zhrnul:  Vládna koalícia visí na vlásku dvoch poslancov bývalej Siete

Potom si ten nákup predsedu dopravy na dnešnom sneme a užitočnosť podpredsedu čohokoľvek na čokoľvek viete poľahky spočítať.

Pripomínam, to čo predvádzajú indivíduá vo vládnej koalícii, to nie je politika. To nemá s politikou a s demokraciou nič spoločné. To je čisté podnikanie vo firme Štát, s.r.o. A keď nie sú na dosah amnestie, tak si ich proste nakúpia v silovom hypermarkete. Za peniaze z rozpočtu republiky. Za naše vlastné peniaze.

Ozve sa frenetický potlesky a hysterický jasot voličov Smeru po odškrtaní sociálnych balíčkov záchodového pavúka.

To sa dnes na úrovni vlády Slovenskej republiky deje a robia to menovite 15 členovia vlády a tak 4 členovia vedenia Národnej rady. S týmito ľuďmi nie je možné čokoľvek riešiť.

Môžeme diskutovať, liberálna pravica, so sociálnou demokraciou, môžeme diskutovať s národniarmi, môžeme diskutovať s konzervatívcami, ako má vyzerať podpora podnikania, ako má vyzerať zdravotnícky systém, ako má vyzerať postavenie Slovenska v EU a vo V4.

Ale absolútne nie je možné sa o takýchto veciach rozprávať, dohadovať a súťažiť v ideách s 15 konkrétnymi členmi vlády. Práve preto, že svojim vlastným telom bránia to, čo je v demokracii neobhájiteľné.

Jediná cesta z toho von, sú parlamentné voľby. To ale neznamená, že si cestu von z područia podnikateľov vo firme Štát, s.r.o. demokratická väčšina občanov aj vyberie.

A aj potom bude veľmi, ale veľmi záležať na konkrétnom zložení vedení politických strán. Voliči a
sympatizanti SNS, Smeru, Hídu by si mali dobre rozmyslieť, koho ponúknu na jednanie o demokratickej koalícii v najbližších parlamentných voľbách. Nie, ani Bracely – marioneta na širokom stromčeku, to nie je, nech už ho nakúpi pred voľbami akákoľvek strana. A ako správny lekárnik – cynik, predpokladám ich konanie až v roku 2020. Optimista vo mne hovorí niečo o jeseni 2019.

Nemá najmenší zmysel zamýšľať sa nad akýmikoľvek riešeniami, ktoré prinesie tých 15 ľudí čo sedí vo vláde. Nemá to najmenší zmysel. Tým konkrétnym ľuďom nemá zmysel veriť ani pol slova.

Ideje sociálnej demokracie, ideje občianskej spoločnosti, ideje národné a konzervatívne nereprezentuje nikto, ani jeden člen vlády Slovenskej republiky. Ani jeden! Všetci riešia len svoje vlastné peňaženky.

Share Button