Pán Boh nás ochraňuj, ak si Obama s Putinom 1.3. nedohodli sféry vplyvu

Dnes je 14.3 a NATO (teda aj my Slováci) si s Ruskom porovnávame pindíky posielaním pár stíhačiek nad Poľsko a Bielorusko. Rusko „cvičí“ v ruskom západnom pohraničí a nad stredozemným morom, ako by boli 70. roky minulého storočia a studená vojna v plnom prúde. Jediné, čo nás môže dnes ochrániť od ozbrojeného konfliktu je, že si Obama s Putinom už 1.3. pri tom svojom prvom (90 minútovom) telefonáte dohodli sféry vplyvu.

Môžete si hovoriť, že by to v takom prípade bolo celé za ostatných 13 dní len taká srandistická fraška. Áno, veď o to mi práve ide. Ak to, čo sa za ostatných 13 sní udialo je naozaj realita, tak… Nie, priatelia, nemám chuť si to ani len pripúšťať.

Sudetsti nemci nadsene vitaji vudce. Vzdycky jsem se divil, jak to, ze tu valku lidi nevideli prichazet. Ted uz to vim. Lekce Krym 🙁

— Patrick Zandl (@tangero) March 1, 2014

Akokoľvek, 3.3 som napísal a platí to stále. A budem to opakovať stále dookola:

Nie nepáči sa mi to čo navrhujem! Nechcem to! Ale musíme sa brániť. Hneď teraz a aktívne. Nemáme proti sebe demokrata, ale diktátora.

Nie nechcem byť prekvapený. Radšej budem rokovať o uvoľnení napätia z pozície rovný z rovným ako rokovať o oslobodení z pozície okupovaného územia.

História 20. storočia je plná úspešných vojenských taktík. Rusi nemusia nič vymýšľať, stačí kopírovať. Jednou z tých, čo už boli zo strany Ruska použité sú napríklad neoznačení vojaci, informácia o vraždení našich. Zalistujte svojou učebnicou dejepisu z roku 1985. Isto tam nájdete aj ďalšie taktiky.

A čo takto preventívny jadrový úder na Hirošimu a Nagasaki, aby bola istota o vojenskej prevahe?

Zdroj:  Bývalé satelity Sovietskeho zväzu vedia čo nás čaká a ako myslí Rus | M+M+M+M (4M).

Napísal som to 3.3. a už sa to skoro celé naplnilo. TAK UROBILI SME TIE PRVÉ TRI BODY?

Krok prvý: Vybudovanie silnej vojenskej prítomnosti na východných hraniciach EU.

Krok druhý: Vyjasnenie si sfér vplyvu medzi NATO/EU a Ruskom na území európskeho kontinentu.

Som presvedčený, že si sféry vplyvu vyjasnili Obama s Putinom v tom 1,5 hodinovom telefonáte. Pánboh nás ochraňuj, ak to nespravili! História nás učí, že nieje dôvod dôverovať. Preto krok jedna ako krok jedna.

Krok tretí: Nastavenie pravidiel komunikácie s Ruskom na úrovni studenej vojny 80. rokov minulého storočia.

Všetky tri body musíme urobiť rýchlo. Ak píšem že rýchlo, tak myslím 2-5 dní. Zemeguľa je plná zbrklých kokotov.

Krok štvrtý: Nastavenie ekonomických vzťahov s Ruskom na úrovni 80. rokov minulého storočia. (Viete si predstaviť, že by Rusi stavali Temelín a do Viedne viedla širokorozchodná?)

Dnes, 13 dní od vyhrotenia ukrajinskej krízy by sme mali byť naozaj už pri bode 3 môjho návrhu. Opakujem:  Zemeguľa je plná zbrklých kokotov.

Takže „červená linka“ dnes musí byť najfunkčnejšie telefónne spojenie, aké na zemeguli dokážeme vytvoriť. História je plná funkčných riešení!

Priame spojenie medzi Bielym domom a Kremľom inicioval americký prezident John F. Kennedy. Mal na to naozaj pádny dôvod, keďže počas kubánskej raketovej krízy v roku 1962 stál svet na prahu jadrovej katastrofy. Kľúčovú úlohu zohrávali vtedy sekundy, ale doručiť oficiálnu depešu trvalo aj 12 hodín.

Zdroj:  Pravda o červenej linke: Obama mal ďalší vyhrotený hovor s Putinom.

Alebo si myslíte, že sa Lehota/Lhotka (nech už je Malá/Veľká/Horná/Dolná) nemôže zmeniť na nejakú tú preventívnu Hirošimu? Keď sa dostaneme do nezvratnej situácie, už je neskoro si priznávať, že ste sa boli bývali vo svojich predpokladoch mýlil.

Keď sa vychádza z bludných premís, výsledkom môže byť jedine totálna p***vina. Takže nekričím na vás preto, že ste idiot. Len nemám tú trpezlivosť čakať, kým na to prídete sám.

Ak si myslíte, že Putin nie je až taký ko**t, keď sa ukáže, že to, čo ste si mysleli je totálne p***vina, budete radi, že stojíte v rade na dekontamináciu. Že vôbec stojíte. Znovuzjednotenie Sovietskeho zväzu začalo. Zábava na úrovni demokracie skončila. Tú si nechajme na doma. Ak sa nechceme dočkať nejakého kokota, musíme nastaviť diktátorskú rovnováhu.

Pod čiarou: Moja profesia lekárnika ma naučila, čo to je prevencia. Jej súčasťou je, že byť preventívne opatrný vždy vyústi do odsúdenia. Alebo že boli preventívne opatrenia zbytočné, alebo že boli nedostatočné. No nikdy sa ešte nestalo, aby prevencia vyvolala to, voči čomu varovala.

Share Button