OĽaNO a jeho nominanti na MZ ČR usporili veľké čierne prázdno.

Keď niekto 3 roky rozkladá zdravotníctvo na MZ SR, naozaj ho nemôže začať skladať.

Sami si naplánovali, že vo výdavkoch existujúcich politík, existujúcich pravidiel, existujúcich riešení, nájdu lepšie riešenia, vylepšia legislatívu, zavedú opatrenia a usporia toľko a toľko.

OĽaNO a jeho nominanti na MZ ČR usporili veľké čierne prázdno.

💊V prípade liekovej politiky hovoríme navyše v riadku „Úspora z vyrovnávacieho rozdielu u kategorizovaných liekov“ o povinnosti úradníkov už dávno pradávno nárokované peniaze, ktoré majú farmafirmy vrátiť štátu za prekročenie zmluvných pravidiel úhrady liekov. Je to 7 miliónov eur, ktoré sa už mnohým rokom úročia na účtoch farmafiriem namiesto toho, aby sme za ne nakúpili ďalšie lieky pre pacientov.

💊💊V prípade riadku „Úspora zo spustenia modulov eHealth“ ide o čistú fantazmagóriu, o ktorej sme všetci znalí slovenského eZdravia vedeli, že je to hovadina určená len na zalepenie očí požiadaviek na úsporné opatrenia.

💊💊💊Riadok „Úspora na základe medziročného porovnania vývoja výdavkov na lieky hradené z VZP na výnimky“ hovorí o tom, že všetky doterajšie supr-čupr novelizácie liekovej politiky od Druckera až po Babeľu nepriniesli nič, ale že úplne nič.

⏰Absolútna bomba na záver: „Úspora na základe prehodnotenia nákladovej efektivity liekov zo strany MZ SR u zaradených liekov v kategorizačnom zozname “ – to je taká vec, čo je daná zákonom. A keď ju nerobíte, tak ju proste nerobíte. Až 💣.

Ja viem, že veritas odium parit. Ale aj napriek tomu, nebite prosím posla. Naozaj chcete tvrdiť, že nenávidíte NKU, z ktorého správy som ocitoval priložený obrázok?

Skôr sa zamyslite, komu ste zverili liekovú politiku a komu ju chcete zveriť do budúcna.

(Pokračovanie. Tá správa NKU je výživná a bola by škoda, aby zapadla prachom.)

Share Button