Občianska spoločnosť a jej „wintonove vlaky“ z Turecka

Práve v správach RTVS: EU vkladá nádej do miliárd pre Turecko, Libanom a podporu tamojších utečeneckých táborov.

Richard Sulik​ a SaS v stanovisku má mnoho mesiacov jeden zo 4 bodov – budovanie táborov EU mimo hraníc, v Turecku, Maroku, a tak podobne

No nič, no, veď ono sa to nakoniec udeje, že.

A ešte jednu moju poznámku: Ak potrebujeme posilniť diverzitu či pracovnú silu v EU, nie je nič proti ničomu zorganizovať „wintonove“ vlaky z Turecka priamo do Nemecka či oných krajín EU. Napríklad dnes sa ČR sťažuje, že už majú nezamestnanosť na úrovni nedostatku pracovníkov. Aj Slovensko má problém s pracovníkmi, hovoria podnikatelia práve v RTVS.

Ako politik považujem za samozrejmé dať takýmto aktivitám občianskej spoločnosti priestor. A keď bude v nejakom pochybu aj ju aktívne podporiť. Občianska spoločnosť, to je to čo je liberálnym cieľom. Občania si sami organizujú to, ako spoločnosť reaguje na historické udalosti, nie štátny dirigizmus.

Share Button

Názor na “Občianska spoločnosť a jej „wintonove vlaky“ z Turecka”

  1. Slovensko nema problem s pracovnikmi. Inak by tu nebolo 350000 nezamestnanych. Slovensko ma problem s nenazratym managementom firiem, ktory v snahe opeknit sa pred managermi materskych firiem dava ludom platy na urovni zivotneho minima. A tak ludia, ktori chcu a vedia rtobit pracuju radsej v zahranici aj za cenu osobnych obeti (odlucenie od rodin, hodiny cestovania…).

Komentáre sú zakázané.