Nové znenie zákazu vychádzania indikuje potrebu odobrať MZ z rúk OĽaNO

Nové znenie uznesenia vlády pre vyhlásenie zákazu vychádzania od 9-14.11. počíta s tým, že certifikát k AG testu môže vydať už akýkoľvek subjekt, ktorý je nejakým spôsobom zapojený do systému spravovaného… No jo, akurát zatiaľ nie je jasné kým, ako, prečo a načo. Ale možno som len prehliadol nejaký zákon či vyhlášku.

Som rád, že boli vypočuté požiadavky, o ktorých som aj ja hovoril v článku Plán „B“ namiesto prázdneho marketingu, na akceptáciu Ag testov nízkoprahového testovania od širokého spektra subjektov (firmy, školy, labáky, ambulancie…)

Uvidíme, ako budú nastavené pravidlá. O žiadne vyhláške či zákone neviem. Snáď MZ nebude dodržovať aj naďalej svoj režim klasického pacienta trypanosomiázy.

Citujem z bodu A2:

„Nevzťahuje na:
3. osobu, ktorá sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu alebo potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 vykonaného subjektom, ktorý osvedčuje výsledok testu na certifikáte vydanom Ministerstvom zdravotníctva SR vykonaným počas trvania zákazu podľa tohto uznesenia,“

Zdroj: https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/25445/1

Opakovane lieky a lekárne zle

Uznesenie vlády je zas zmätočné v oblasti liekov a lekární. LEKÁREŇ NIE JE MALOOBCHODNÁ PREVÁDZKA! v zmysle zákona. Nie je možné splniť potrebu základných životných potrieb v zaobstaraní liekov v maloobchodnej prevádzke.

Lekáreň je zdravotnícke zariadenie rovnako ako ambulancia. Lieky a lekárne musia byť vždy vo všetkých vládnych dokumentoch v rovnakom bode ako ambulancie a nemocnice.

Na 128 pokus sa to hádam podarí. 😉 Ale to by sekciu farmácie nesmel viesť veterinár, ktorému aj zaradenie lieku do kategorizácie trvá vyše 5 mesiacov.

Na MZ by asi mali vykonať insekticídny postrek. Alebo že by pokropiť živou vodou?

Šialenosť nebezpečných rozmerov

Nápad vlády predĺžiť platnosť certifikátov na 14 dní je životu nebezpečná šialenosť. Samozrejme plne v kontexte – účasť bola ten žiadúci úspech.

Certifikát = smrť za korunu. A ešte k tomu to nebolo ani lacné.

Prečo je to nebezpečné? Vezmime deň otestovania ako míľník. Vykonanie testu hovorí o tom, aký zdravotný stav máte do minulosti 0-14 dní, ale certifikátom budete preukazovať, že ste neinfekčný do budúcnosti 7-???

Áno, ten otáznik je na mieste. Ak si Matovič zmyslel, že predĺžime zákaz vychádzania raz, či dvakrát, prečo by to neurobil aj trikrát aj 4x alebo aj 128x? No to už asi nie, iste mu po 3x zíde z chuti. Alebo že by v menej zachránených tisícov životov a ďalších marektingových táranín? Tradícia je položená pevne.

OĽaNO pre prácu MZ nemá žiaden plán nie to víziu

Predlžovanie zákazu vychádzania je nebezpečná hra laikov bez akejkoľvek kontroly a bez plánu pre budúcnosť tejto krajiny na 5-10-30 dní.

Pritom tento plán je prijatý od 11.8. a volá sa Pandemický plán. Je to ten pandemický plán, ktorý po jeho vydaní hodili rovno do šuplíka Krajči a Mikas. Odvtedy naň padá prach a sme svedkami nekonečnej improvizácie, ktorú zavŕšila monsterakcia plošného testovania, ktorá sa preukázateľne zrodila v podivnom temnom mieste Matovičovej mozgovne. Ale hlavne, bez akejkoľvek vízie, či prípravy čo bude za prvým druhým, o treťom rohu ani nehovoriac.

Nik nepotrebuje ministra zdravotníctva, ktorí sa už 3 týždne pozerá, ako riadenie najväčšej medicínskej udalosti (epidémie covid-19) prevzali totálny laici Matovič a Naď bez plánu.

Nik nepotrebuje hlavného hygienika, ktorý sa 6 mesiacov bez slova pozerá, ako jeho podriadení nestíhajú robiť poriadne svoju robotu.

V nedeľu 1.11. bolo vykonaných viac ako 22 tisíc PCR testov.

Máme kapacity, máme vôľu občanov dodržať dobrovoľne nasilu, máme hygienikov neschopných poslať v nedeľu na testy vytrasovaných občanov okolo známych kontaktov.

Ak som od leta na základe interných znalostí hovoril, že Mikasovi hygienici hádžu jedinú fungujúcu stratégiu „testuj a izoluj“ do hajzľa, ak pred viac ako mesiacom sme na to mali nečíselné dôkazy, tak dnes na to už má čísla aj ten najväčší ignorant.

Pán Mikas je možno super Dr. et Dr. et Dr. et PhD. et MPH epidemiológ. Ako manažér, správca epidémie, totálne zlyhal. A aktívne to prehliadal jeho politický nadriadený – Krajči. 22 tisíc PCR testov za nedeľu vedia urobiť laboratória v tomto štáte!

Chyby, hlavne dlhodobo známe a pritom neriešené chyby, ukazujú, že vo vláde sedia ľudia, ktorí nemajú žiadnu odbornú autoritu ani len u svojich straníckych (sic!) kolegov. Takého člena vlády, a to hovorím s plným vedomím a zodpovednosťou člena strany vládnej koalície, tak takého člena vlády v zbore naozaj nepotrebujeme. To naozaj nemá OĽaNO súcejšiu osobu? Ak nie, nech sa tohto ministerstva potom radšej vzdá v prospech koaličného partnera.

Share Button