No dobre, ale čo teraz na Ukrajine?

Východiská sú jasné. Na jednej strane je veľké NATO a na druhej strane veľké Rusko. Obe sú to jadrové veľmoci, takže akýkoľvek vojnový konflikt neprichádza do úvahy.  Naše NATO proste nemôže poslať vojakov na Ukrajinu. Naozaj nie!

NATO je obranný mechanizmus, aby sa nám EU a pridružení členovia nedočkali osudu Ukrajiny. NATO naozaj nepotrebuje nikam útočiť. Čo potrebujeme, to si kúpime. V globalizovanom svete je všetko na predaj.

Tak to proste je.

Je to neveselé, ale ako som už bol býval bol nad Ukrajinou zlomil palicu, tak aj teraz píšem: Nakoniec tu bude nové NSR/NDR. A o 10-15 rokov, keď umrie diktátor Putin a po ňom dvaja černenkovia a andropovovia sa možno Ukrajina zas zjednotí. A kým sa v Kremli neobjaví ďalší diktátor, bude mať cca 10 rokov na vstup do EU/NATO.

Škoda, je mi to ľúto. Žiadny človek si nezaslúži, aby jeho život diktoval obyvateľ Kremľa. Ale… keď sa prestanete starať o svoj štát, zblúdilá guľka zabije vaše dieťa. Som bol býval bol napísal.

Možno to bude celkom inak. Ale takto ma poučili dejiny. A Tomáš bude mať naozaj pravdu, že z historického hľadiska sa nakoniec ukáže ako jediná významná udalosť slovenských dejín posledných 50 rokov náš presun do NATO a EU.  Vďaka tomu ma môžete smelo kritizovať za môj názor. V Moskve za to dávajú 15 dní basy natvrdo.

A čo môžeme urobiť pre „Ukrajinské spolkovú a demokratickú republiky“? Naučiť Rusov demokraciu a úctu k ľudským právam.

Share Button