Nie je dôvod sťahovať nohavice pred kandidátom Smeru do VUC, keď brod je ešte ďaleko

Nuž takto: Voľby sú dvojkolové. Leda že by jeden z kandidátov dostal v prvom kole viac ako 50% platných hlasov. Ak by sa to stalo, a dostal to neonacista – nie je pre takúto krajinu záchrany. Nie, nie je. Nevyriešilo by to ani kandidát národnej fronty.

Znamenalo by to, že k voľbám prišli len neonacisti. Znamenalo by to, že jednotlivé demokratické strany nedokážu dať v jednom kraji dohromady viac ako 50% väčšinu pre demokraciu.

Takže berme normálne scenáre – teda, že Slovensko je demokratická krajina a žijú v nej ľudia, ktorí si vážia osobnú slobodu. Teda, že do druhého kola postúpia dva aj demokratickí kandidáti – OK, tak je to dobre, tak to má byť.

Do druhého kola postúpi jeden neonacista a jeden demokratický kandidát.

Ak to bude Smer – Na rozdiel od minulého volebného obdobia, tentokrát neplatí, že ak to bude kandidát Smeru, tak Smer má dostatok sily na to, aby si to vyriešili jeho voliči. Takže POTOM bude miesto pre to, aby demokratické strany podporili demokratického kandidáta. Na to musí myslieť Smer už v čase nominácie a neponúknuť arogantne nejakého eštébáka.

Rovnako to platí, ak sa do druhého kola, a som presvedčený, že sa dostane, kandidát SaS Martin Klus. Tak je povinnosťou demokratických strán posporiť demokratického kandidáta. V jeho prípade si SaS splnila svoju povinnosť a ponúkla bezrozporného kandidáta aj pre inak ako liberálne zmýšľajúcich demokratov.

Nie, naozaj nie je dôvod pre demokratov dnes sťahovať gate, keď brod – druhé kolo – je ešte ďaleko.

Súvisiace:
Nech sa socialisti snažia, keď si myslia, že sú takí silní
Matematický dôkaz ako Smer za to nemôže
Áno, na Slovensku máme 209 779 neonacistov
Pravda je taká, že Banskobystrický kraj má viac ako 71 tisíc neonacistov

Share Button