“Náš človek” sa samovyšetril – hluboké nedorozumění, skutok sa nestal

V predvečer výročia vzniku Československej republiky z roku 1918 naša spoločnosť dostala od vládnej koalície Smer+SNS+Híd (všeobecne známej ako Spojené mosty-diaľnice-tunely-SBSky) vskutku čechoslovakistický výsledok samovyšetrenia: Bylo to hluboké nedorozumění, skutok sa nestal.

(Vsuvka pre mladšie ročníky – Václav Klaus predseda Českej vlády vrámci Československej federatívnej republiky a Vladimír Mečiar, predseda Slovenskej vlády vrámci Československej federatívnej republiky, boli hlavnými postavami delenia Československa. Toho Československa, ktoré bolo dedicom tradícii československej republiky z roku 1918. Jedného preslávila veta: Ale pánové, to je hluboké nedorozumění. A druhého veta: Nie sú dôkazy, skutok sa nestal.)

Ak sa nechcete jedovať so systémom, ktorý sa samovyšetruje, stačí ich nevoliť. Keď nezvolíte ľudí, ktorí páchajú morálne, etické, či nebodaj aj protizákonné, zhovadilosti, nebudete sa jedovať, keď sa títo ľudia logicky samovyšetria s výsledkom: Nastalo hluboké nedorozumění, teda nie sú dôkazy a skutok sa nestal.

Je to divné, ale existujú politici, ktorých cieľom je služba občanom. A očakávajú za to ako odmenu jeden plat presne a realizáciu svojich, ponúkaných riešení. A to tie riešenia budú aj sami presadzovať, tvoriť a ladiť. Ba dokonca sú aj takí, čo dajú pri realizácii priestor profíkom, ktorí by jakživ do politiky nešli, akurát vedia robiť dobré veci pre spoločnosť.

Ja viem, po tom, čo tu predvádzajú podnikatelia vo firme Štát, s.r.o. pod hlavičkou strany Smer a po ostatných vašich voľbách vládna koalícia strán Smer, SNS a Híd, je tomu ťažké dôverovať.

Iní politici na Slovensku nebudú, len tí, čo chcú robiť politiku. Každý, môže byť zvolený. Každý občan. Niektorí a Smer+Híd to predviedli dokonale, chcú byť len a len zvolení, aby mohli podnikať vo firme Štát, s.r.o.

K-ĽSNS a Sme rodina chce, zdá sa podľa posledného nápadu so značkovaním tretieho sektora, kraľovať pomocou nacistických a fašistických metód.

Dostanete čo si zvolíte. Aj keby k voľbám prišili 4 ľudia, večer po zavretí volebných miestností bude definovaných 150 poslancov, ktorí budú rozhodovať o vašom živote.

V demokracii vždy dostanete čo si zvolíte

Viete si predstaviť, že by Jozef Rajtar alebo Natália Blahová alebo Martin Poliačik alebo Martin Klus alebo Jozef Tirak Mihal alebo ďalší alebo ďalší združení pod hlavičkou SaS alebo aj ja, po tom, ako jasne pomenúvajú, ako som aj ja napísal desiatky textov o hovadnostiach smeráckych činov, sme ich presne po ich vzore zopakovali?

Naozaj si myslíte, že by sme riskovali prehodenie oknom rozvášneným davom?

Politici Smer+SNS+časť Hídu sú istota kontinuity obludností. Najmenšie čo môžete dostať od ľudí v SaS a okolo SaS je, že sa miera obludností zmenší. Som skalopevne presvedčený, že pri vláde SaS sa miera dnešných obludností zmenší minimálne 100x. A aj keby len o polovicu, som presvedčený, že obludností bude 100x menej, ale dobre, nech len o polovicu – myslím, že je to stále dobrá voľba.

Na svojom politickom webe www.politik.pilnik.sk, kde o tých obludnostiach už roky píšem, mám od úplného začiatku slová:

Otázka neznie, či chodiť k voľbám. Otázka znie, kto iný sa má o Slovensko starať, ak nie my. Nik iný to za nás neurobí. Nie je žiadne oni. Sme len my. My si za to môžeme, ako vyzerá morálka na Slovensku.

Smer vládol a predvádzal svoju predstavu morálky 1461 dní. V ostatných voľbách ste si dobrovoľne, bez pištole na spánku, zvolili politikov Smer+SNS+Híd. Dnes, po 253 dňoch vidíte, ako dobre ste si zvolili kontinuitu. Všetko dobré do zostávajúcich 3 rokov a do cca 108 dní kým budú zas budú riadne voľby, vám prajem.

Mohli ste si vtedy, pred 257 dňami, zvoliť SaS a mňa na ich kandidátke. Nezvolili a tak naša krajina ako darček k 28. októbru dostala samovyšetrenie skutku “Náš človek”:

Bylo to hluboké nedorozumění, nie sú dôkazy, skutok sa nestal.

Ja som vám to hovoril, ale počúvali ste ma? Ja viem, človek je múdry až keď už netreba. Ja to však s morálkou na Slovensku nevzdávam. Ponúkol som svoje vedomosti a schopnosti v oblasti zdravotníckych tém Richardovi Sulikovi. Zapojil som sa do zdravotníckeho týmu SaS. Rozhodne sa chcem podieľať na politike pod hlavičkou tejto strany.

Nevzdávajte to ani vy s našou krajinou. Po minulom týždni: Ruku na srdce – už to naozaj nemôže byť po výmene vládnej garnitúry horšie. Už to môže byť len lepšie.

Share Button