Nápad na cvičenie letectva nie je len také zazeranie cez hraničnú líniu

Len a len agresor môže za to, že zaútočil. Je to jeho rozhodnutie. Rovnako mohol prijať opačné rozhodnutie, teda vyjednávať, držať pozície, s bradou bojovne vysunutou vpred zazerať cez bojovú líniu.

Správa z novín 4.8.2014:

Do vojenského cvičení ruské ministerstvo zapojilo stíhačky, vrtulníky i nejnovější bombardéry. Podle korespondenta BBC v regionu je každé nové cvičení Moskvy vnímáno jako demonstrace Putinovy síly v konfliktu s Ukrajinou. Ukrajina podle Ruska zas k Doněcku stahuje taktické rakety Točka a raketomety Smerč a Uragan. „Kolik ještě životů zničí tyto zbraně?“ uvedlo ruské ministerstvo zahraničí v prohlášení.

Zdroj:  Rusko zahájilo u hranic s Ukrajinou cvičení letectva. Ta prý nasazuje raketomety – Echo24.cz.

Ministerstva poľnohospodárstva Ruska je zas oprávnené sa pýtať, či náhodou netušia, dokedy bude plodná juhoukrajinská zem plodiť samopalníkov čo tam každým dňom vyrastajú z ničoho nič zo zeme.

Od začiatku sa pýtam stále doooookola. A pýtať sa budem, kým nepríde jasné odpoveď formou vety jednoduchej:

  1. Kde je na juhovýchode Ukrajiny tá politická sila, ktorá chce riadiť tamojšie veci verejné?
  2. Kde sa kto zo západu snaží ukoristiť aké Ruské územie a kde sa kto zo západu snaží zotročiť Rusov na prácu v Bruseli, vo Viedni či Orechovej Potôni?
  3. Ako to Ukrajina má s vydávaním zbrojných pasov, že sa im v lesoch povaľuje toľko samopalov, nepriestrelných viest a samohybných diel. A či má Ukrajina patentovanú sadbu klincov čo z nich vyrastajú nábojové pásy.

Ľudia chcú chodiť na dovolenku, zarábať si na pohodlie. Takých je predsa väčšina. Nikto tu v EU nechce na území EU nejaký vojnový konflikt, strieľanie po uliciach. Nepotrebujeme ani nejaký agresívne rozširovanie. Okolité krajiny sa nám samé ponúkajú, že by chceli vstúpiť s ochotou väčšou ako onehdá prospechári do KSČ.

Preto a práve preto NATO nepotrebuje agresívne cvičiť na hraniciach a ukazovať akého veľkého pindíka máme. Čo by sme z toho mali? Akurát hulákanie nad hlavami.

Prečo potrebuje Rusko ausgerechnet dnes cvičiť koordináciu leteckej sily ausgerechnet tesne pri rusko-ukrajinskej hranici? Rusko zaberá 1/6 sveta, tak mi nehovorte, že nemajú dosť miesta nad Sibírou a musia sa chodiť otáčať ausgerechnet nad dedinku Doneck.

Naozaj, aký to má zmysel, to cvičenie? To si Rusi z Rostova myslia, že je ideálny čas obsadiť Viedeň? Len a len agresor môže za to, že zaútočil. Je to jeho rozhodnutie. A žiadne výhovorky na to, že veď on len reagoval, že veď on je len obeť termínovníku účinnej obrany. Tak prečo zavelil na útok?

Nie, dnes sa naozaj nejedná o problém či bola skôr sliepka alebo vajce. Agresor bude úplne jasný. Aktuálne hranice EU sú úplne jasné a bezosporné. Ak sa chce niekto s niekým vysporiadať, nech sa príde poučiť k nám do Československa. Takto to mi v Európe robíme a nie je naozaj žiadny dôvod si od niekoho nechať radiť nejaké iné postupy. A ani sa nechať zastrašovať nejakými debilnými leteckými manévrami ausgerechnet povedľa našich hraníc. Ľudia v EU chcú chodiť na dovolenku, zarábať si na pohodlie.

Nie, dnes sa naozaj nejedná o problém či bola skôr sliepka alebo vajce. Agresor je úplne jasný. Aktuálne hranice Ukrajiny sú úplne jasné a neboli zo strany Ruska nikde na žiadnej konferencii rozporované. Naopak, v Budapešti 1994 boli spečatené. Takto to mi v Európe robíme a nie je naozaj žiadny dôvod si od niekoho nechať radiť nejaké iné postupy. A ani sa nechať zastrašovať nejakými debilnými leteckými manévrami ausgerechnet povedľa ukrajinských hraníc.

Ľudia na Ukrajine  chcú chodiť na dovolenku, zarábať si na pohodlie. Nehovorte mi, že túžia mať ulice plné samopalníkov. No skúste ma presvedčiť o opaku! Tak ako je potom  kua možné, že tých sopľošov už doma mater nevyfliaskala, že jej kazia s tými samopalmi dovolenku? Tá Nickiho ani Willíkova, bratrancov cisára a cára to nespravila.

Je tragické, že títo vodcovia uviazli v tom, čo bývalý americký minister zahraničia Henry Kissinger nazval „doomsday machine“ – mechanizmus súdneho dňa: prepletenec blokujúcich sa aliancií a časových rozvrhov vojenskej mobilizácie, ktorý umožňoval, aby sled udalostí zvíťazil nad dobrými úmyslami.

Zdroj:  Tí, čo mohli zachrániť svet | Fórum | komentare.sme.sk.

Nalejme si čistej pepsikoly: Niekto už agresívne zaútočil.

Pod čiarou: V texte uvažujem len o konvenčných bojoch. O vypustení jadrových zbraní nemá ani zmysel uvažovať. To je ko-ko-nečná. (Prepáčte zakoktal som sa.)

Share Button