Namiesto opravovania spackaného zdravotníctva tu máme policajné buzerovanie

Je zaujímavé, že sa predseda strany Smer ešte stále nepochválil, že spolu so svojím podpredsedom spustili na Slovensku monštruóznu policajnú akciu.

Keď sa predsedu strany Smer opýtali, ako si predstavuje opravu zdravotníctva, neodpovedal. Keď sa ho opýtali, ako si predstavuje ochranu občanov,  informoval, že pošleme 25 policajtov do Macedónska.

Zato v totálnej tichosti, bez akejkoľvek verejnej kontroly sú policajné zložky aktívne nasadené na perzekuovanie občanov Slovenska.

Neexistuje žiadna vládna informácia o tom, že na území Slovenska prenikli nejakí utečenci a potrebujeme ich dostať pod kontrolu.

 • Napriek tomu policajti onehdá lustrovali hotely v Kremnici a Banskej Štiavnici.  Bez akýchkoľvek informácii o výsledku.
 • Napriek tomu je známy príbeh českého spisovateľa, ktorého odchytili na ulici a pár hodín trvalo, kým sa policajti uspokojili všakovakými úkonmi.
 • Napriek tomu majáčky majáčkujú. Bez akýchkoľvek informácii o výsledku.
 • Napriek tomu chodia policajti po krčmách a kontrolujú totožnosť. Bez akýchkoľvek informácii o výsledku. Konkrétny prípad:

  sedíme  pri pivku, keď do takmer prázdneho lokálu vtrhne asi desať mestských aj štátnych polišov. boli slušní, mrkli občianske preukazy a zdôvodnili to tým, že hľadajú utečencov. sme v dobrých rukách, odstraňovanie neexistujúcich rizík je najvác. Zdroj: FB – zdielané súkromne odkaz k dispozícii

 • Napriek tomu lustrujú náhodne na uliciach. Bez akýchkoľvek informácii o výsledku. Konkrétny prípad:

  Noc na Slovensku. Dvaja mladíci idú po moste. Po meste. Zastaví policajná hliadka. Dobrý večer, pátranie po podozrivých osobách. Občianske preukazy. Máte zbrane? Nie. Študujete? Jeden áno, druhý pracuje. Kde študujete? V meste x, na škole y. Výborne. Vy (študent) pôjdete s nami na stanicu. Druhý môže ísť kade ľahšie. Na stanici. Vyzliecť a prehliadka šiat. Obliecť, môžete ísť. Zdroj: (1) Jozef Mečiar – Noc na Slovensku. Dvaja mladíci idú po moste. Po…

 • Napriek tomu sa plánuje zapojenie vojakov

  V rámci protiteroristických opatrení vyčlení ministerstvo obrany 800 vojakov na spoločné hliadkovanie pod velením Policajného zboru. Vojaci by mali pôsobiť v trojčlenných hliadkach, pričom dvaja budú policajti. Veliteľom hliadky bude tiež policajt. Pre TASR to uviedol minister obrany Martin Glváč.

  Tým, že armáda vyčlení na túto úlohu 800 príslušníkov OS SR, bude musieť prijať nových vojakov.  Z tohto dôvodu plánuje rezort nad rámec bežnej regrutácie prijať 500 vojakov v roku 2016 a 300 v roku 2017. V roku 2014 prijali do armády 628 nových vojakov. Tento rok 774. Zdroj: Slovenskí vojaci a policajti budú spolu hliadkovať

Neexistuje žiadna štatistika, ktorá by informovala o výsledkoch nasadenia polície v ostatných pár mesiacoch.  Alebo vy viete o nejakej super tlačovke, kde by boli s veľkou pompou ohlásené úspechy pri chytaní utečencov?

Je samozrejmé, že keď je objektívna potreba, je dobré, ak policajti vykonávajú zvýšenú hliadkovú činnosť.  Je normálne, že potom pravidelne informujú, koľko osôb kontrolovali, koľko zadržali. Je vo vlastnom záujme policajtov, aby ukázali, že ich práca pre nás občanov má zmysel.

Nič také sa ale nedeje. Žiadne výsledky na stole nie sú. Vláda pod vedením predsedu strany Smer už viac ako 6 mesiacov hovorí o vysokej potrebe ochrany Slovenska. Sami si túto úlohu dali. 

Aké výsledky táto ochrana priniesla? Čo urobili politici strany Smer za ostatných 6 mesiacov vo vládnych funkciách? Čo urobili ministri za stranu Smer na úrovni EU pre zlepšenie ochrany vonkajšej hranice EU a vonkajšej Schengenskej hranice?

Nie, nič nie je od nich na stole.

Pre mňa utečenci nie sú agenda. Pre mňa je to obyčajný prevádzkový problém EU. Nič viac, len prevádzkový problém.  Utečenci sú agenda strany Smer. Strana Smer je  vo vláde. Tak nech ukážu, čo dokázali za ostatných 6 mesiacov?

Moja agenda je oprava spackaného zdravotníctva a rozbitej morálky. Preto ma trápi, ak sa peniaze, ktoré mohli byť použité na vnútorné reformy zdravotníctva len tak vyparia.

Sama strana Smer tu viac ako 6 mesiacov hovorí, že musí chrániť Slovensko. Má k dispozícii celý vládny aparát.  Výsledok je tristný.  Kopa rečí, kopa plánov, kopa minutých peňazí z našich daní a skutočné výsledky žiadne.  Keby radšej to zdravotníctvo…

Aké výsledky na poli ochrany občanov Slovenska sú hlavným predvolebným ťahákom strany Smer?  Možno som niečo prehliadol. Možno som si to nevšimol, lebo Smer maká na zlepšovaní zdravotníctva či investíciách ďalších a ďalších peňazí do školstva rovnako ako po minulé roky.

Riešiť môže len ten, kto má mandát

Politické strany predstavujú svoje riešenia. Volič si vyberie to, ktoré sa mu zdá ako najlepšie pre neho. Dá hlas tej strane, ktoré riešenia chce aby sa realizovali.

Riešenie prevádzkového problému EU s imigráciou má jasne formulované riešenia od strany SaS.

 • ochrana vonkajších hraníc (pre mňa špeciálne – vrátane pracovníkov prvého kontaktu na každom priechode)
 • dôsledný azylový proces, dodržiavanie existujúcich pravidiel, revízia a modernizácia na základe reálnych skúseností a reálnych dát.
 • zahraničná politika EU tam u nich

Na úrovni Rady EU dnes už nie je žiaden problém nájsť dostatok spojencov. Dáni, Švédi, Taliani, Briti, to sú všetko krajiny, ktoré sú dnes pripravené riešiť ochranu vonkajších hraníc. Dokonca SaS má unikátnu podporu aj vo verejnej mienke Nemecka a teda aj istú páku na nemeckú politiku. To nemá ani jedna slovenská politická strana.

Na úrovni Slovenska utečenci dnes nie sú žiadna téma. Pre nás je dôležité, to čo sa deje na vonkajších hraniciach EU, čo sa deje v Taliansku a v Grécku. Slovenská republika sa musí intenzívne zapájať do spolupráce celej EU. A keď nik iný, tak musí Slovensko nastoľovať témy na jednania Rady EU, aby sme tento prevádzkový problém priebežne riešili.  Kapacity prijímacích táborov, jednotná forma ochrany vonkajších hraníc, aktualizácia EU-legislatívy a dohovorov o vracaní zametnutých azylantov. Veď hovorím, prevádzkový problém.

Všetko sú to opatrenia, ktoré sú vykonateľné len a len vtedy, keď strana SaS dostane vaše hlasy. Ak vaše hlasy dostane Smer, tak dostanete, to čo je po vyše 6 mesiacoch zo strany Smer známe.  (A dobre zvážte, ktoré politické strany sú ochotné robiť Smeru koaličnú stafáž.)

Vy viete, čo skutočne urobila vládna strana Smer  v ochrane občanov Slovenska?  Jediné čo sa ku mne dostalo je 70 policajtov v Slovinsku a Maďarsku, 2500 nových policajtov a 800 nových vojakov  a perzekúcie vlastných občanov Slovenska.

Keby sa vláda radšej za tých 6 mesiacov snažila opraviť do, čo za 4 roky spackali na zdravotníctve a peniaze na tých 2500 policajtov radšej poslali na platy učiteľom, urobili by lepšie.

Ja by som to vrámci politiky SaS takto navrhoval.  Keď to chcete aby sa to dialo, treba zakrúžkovať číslo 130 na kandidátke SaS a hodiť do volebnej urny.  Kto dostane hlasy vo voľbách, toho riešenia sa realizujú.

Share Button