Namiesto limitov sú zákazy, z motivácii je výchova – progresívny svetový mier namiesto skutočných riešení

Aktuálne vedecké poznatky hovoria, že nie sú tuky ako tuky. Veď to poznáte. Máme zlý a dobrých cholesterol, fajn omega 6 ale len keď sú v kombinácii so supr-čupr omega-3 mastnými kyselinami. No a úplne najhoršie sú tuky s predponou trans-.

Pre výrobu potravín, hlavne náhrad masla, kadejakých margarínov sú trans- technologicky dôležité, lebo z riedkeho oleja urobia natierateľnú hmotu.

Keďže trans- sú zlé na só mani ľeveľ, tak sa vymyslelo, že budeme na ne uvaľovať limity. Prvý začali, prekvapivo, v USA a EU-komisia tiež nezaháľala a na základe súhlasu členských krajín prijala riešenie: Budú limity na trans-mastné kyseliny v potravinách.

Európska komisia je presvedčená, že najefektívnejším opatrením na riešenie tohto problému by bolo zavedenie legálnych limitov pre trans tuky. Viac sa môžete dočítať v jej správe z decembra 2015. S týmto tvrdením súhlasí aj spravodajkyňa Renate Sommer. „Potom ako bol v Dánsku zavedený dvojpercentný limit pre priemyselné trans tuky  potravinách, počet úmrtí spôsobených srdcovými ochoreniami sa výrazne znížil,“ hovorí.

Zdroj: Europoslanci: EÚ by mala pre umelo vyrábané tuky v spracovaných potravinách stanoviť limity

Nie je limit ako zákaz

V najnovšom progresívnom ružolícom programe do volieb 2023 sa dočítame:

Obmezínem predaj naozaj nie je „nastavíme limity“. Obmedzenie pokojne môže skončiť zákazom. Tým skončia margaríny na pultoch obchodov.

Čo si namažeme? No len a len kvalitné prírodné maslo. Porastie dopyt, porastie cena.

Čo napadne progresívneho ružolíceho? No urobíme štátnu podporu chovu kráv, aby sme zvýšili produkciu masla.

No jo, ale viac kráv znamená viac vyprdeného metánu a to je to ten hnusný skleníkový plyn, čo spôsobuje globálne otepoľovanie.

A sme v rit jak ten metán. Doslova.

Pri tom na začiatku bol taký bohulibý progresívny nápad chrániť občanov.  Veď oni chudáci nevedia čo činia. Zákažeme, prikážeme a prevychováme. A kto sa nebude chcieť dať, pošlemeho… Uff, človek sa upne na nejakú myšlienku a je z neho nacista alebo komunista, skôr ako priemerná krava poobede domeridzia.

A to som nespomenul „super nápad“ na priamu náhradu nevhodných priemyselne vyrábaných tukov prírodnými. Taký palmový olej, to je čistý prírodný produkt. Z plantáží po vyklčovanom pralese na Sumatre. Pozrite si jeden z dielov putovania Žltého cirkusu a budete našu chemickú výrobu tukov milovať.

Zdravotníctvo nepatrí do ruky politológom

Naozaj nestačí vedieť len čo. Treba vedieť aj prečo. V zdravotníctve sa hodí aj nejaká tá chémia, nejaké tie súvislosti. A občas aj znalosti fungovania trhových mechanizmov.

Nie, príkazy a zákazy nevedú k slobodnej krajine a zdravším občanom. Leda tak k frustrácii. Oveľa lepšie sú motivácie. Práve preto nie je jedno či zavediete limit 1% alebo 2% alebo zakážete predaj úplne.

Pred minulými voľbami som priateľov z PS varoval, že to prepaľujú. Že akurát proti sebe popudia kopu voličov a naženú ich do náruče extrému. Keby boli bývali boli počúvali, nechýbalo by im tých pár stoviek hlasov. Ale múdri je človek až keď netreba. Alebo farmaceut.

A je to tu znovu. Budú nás učiť, budú nás vychovávať, potom strihať, potom budeme povinne ukazovať ako vysoko má skákať ich pes a nakoniec… Ach jo, zas som sa nechal uniesť.

Sloboda znamená, že si slobodný človek v slobodnej krajine môže robiť aj sprostosti.

Áno, má potom vyššie náklady na zdravotnú starostlivosť platenú zo solidárneho systému. No tak ho budeme, v programe SaS, motivovať. Či už finančne, alebo mäkkými, teda ako mi latiníci hovorievame, soft nástrojmi.

Od SaS dostanete tak isto liberalizmus. Tak isto moderné riešenia. akurát bez kreténskeho komunizmu či nacizmu. A to sa oplatí.


Áno, naozaj to za nás nik neurobí.

Tá zmena (aj v SaS) sa robí takto: Vyberie sa kandidátka SaS, zakrúžkuje sa 82 a hodí sa do volebnej urny.

Okrem istoty dobrej liekovej politiky a fungujúcich elektronických služieb v zdravotníctve, dostanete aj istotu ekonomického rastu. Lebo práve ten je podmienkou, aby bolo dosť peňazí na lieky.

Share Button