Najlepšia odpoveď je, že tu s nami normálne žijú

Pred asi pol rokom som písal niečo o tom, že sami muslimovia musia zapracovať na niečom, čo som si pracovne nazval „verzia islamu pre Európu 21. storočia“. Tak ako sa zmenilo kresťanstvo.

Tak ako Nemecko po druhej svetovej vojne prešlo denacifikáciou, tak by malo prejsť aj moslimské náboženstvo de-šaríjáciou, ak chce fungovať na území Európy. A mimoeurópsky obyvatelia de-mezopotámizáciou. Výsledkom musí byť európska verzia ich domácej kultúry.

Choďte sa pozrieť do Bosny a Hercegoviny a uvidíte, že to už existuje.
Zdroj: Utečenci musia vytvoriť európsku verziu ich kultúry | M+M+M+M (4M)

Môj pápež Ján Pavol II. do kresťanstva vložil ekumenizmus aký tu kresťanstvo nikdy nemalo. A kresťanstvo sa stalo plne kompatibilné so spoločnosťou Európy 21. storočia. Nie je mojim hriechom, keď vojdem do synagógy, nevyženiem kalvína z môjho kostola a pokojne pokľaknem pred ikonou.

Eman Ghaleb je nebezpečná tím, že se nebojí nosit šátek a současně se plně identifikuje s naší společností. Nevyhraňuje se proti ní, netváří se nesnášenlivě. Proslavila se tím, že organizovala za pomocí dobrovolníků včetně arabských obyvatel úklid teplického parku. Vadil jí nejen ten binec sám o sobě, ale též to, že odpovědnost za něj je paušálně házena na všechny muslimy bez rozdílu. Navíc zahájila mezi muslimskými návštěvníky osvětovou kampaň, jak se u nás chovat.

Tím svým počínáním nejspíš nejvíc naštvala odpůrce muslimů. Bere jim totiž karty z rukou. Máme tady muslimku, která se chová velmi spořádaně a neplní oblíbené vzorce. Jo kdyby u ní doma našli kontakty na džihádisty a plány nového teroristického útoku, anebo by alespoň vykřikovala teze o nutnosti šíření islám hlava nehlava, to by splňovala představy o tom, jak není možné soužití s muslimy. Pokud ovšem muslim prohlásí, že respektuje demokratické svobody ostatních a přeje si, aby i ostatní respektovali jeho svobodu, nechová se jako oblíbený strašák všech antiislamistů.

Zdroj:http://mariekolarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=503824

Tá kočka v Tepliciach to presne robí. Sú ich tisíce. A nikto z nás kresťanov, ateistov či agnostikov sa nikdy nesmie otočiť na druhú stranu ulice, keď ich bude niekto ako v Srebrenici odvážať. Robia niečo pre nás dôležité: Úplne normálne tu s nami žijú.

Úplne normálne tu s nami žijú.

Ešte keby sa pridali významní imáni (či ako sa zovú tí ich predstavení).

Share Button