Na cestu cez víkend na antigénový test sa vzťahuje výnimka zo zákazu vychádzania číslo 8.

Keď ministerstvo zdravotníctva vyvracia vlastnú fámu o možnosti testovania antigénovým testom.

Citujem z FB stránky MZ:

4) Ak sme sa nezúčastnili na prvom kole testovania, druhé kolo testovania sa v našom okrese nekoná, končí pre nás zákaz vychádzania od 9.11?

Zákaz vychádzania pre Vás platí až do jeho zrušenia (zatiaľ bol predĺžený do 14.11.), alebo sa môžete dať otestovať. Platí pre Vás výnimka na cestu na testovanie PCR testami. Vo všetkých okresných mestách sa plánuje zriadenie miest, kde bude možné absolvovať bezplatne antigénové testy a k nim budú vydávané certifikáty.

https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/posts/723176688551110

Správne znenie odpovede má byť:

Ak ste sa nezúčastnili prvého kola antigénového testovania, máte zákaz vychádzania do 14.11.

Máte výnimku z tohto zákazu vychádzania, okrem iného, aj na:

7. cestu na vykonanie RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 a cestu späť,
8. cestu na vykonanie antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 subjektom, ktorý osvedčuje výsledok testu na certifikáte vydanom Ministerstvom zdravotníctva SR,

Znenie týchto dvoch bodov je rovnaké aj pre okresy, kde sa koná, aj pre okresy, kde sa nekoná druhé kolo plošného testovania.

Takže takto naformulovaná odpoveď, plne sa opierajúca o znenie opatrenia vlády, vyvracia fámu o tom, že kto nebol na antigénovom teste, tak nemôže ísť na antigénový test v kole druhom.

Ak ste neboli na prvom kole, môžete aj na PCR test, aj na antigénový test počas víkendu. Hovorí o tom výnimka číslo 8. zo zákazu vychádzania.

Základom všetkého je zákaz vychádzania a z neho výnimky. Ten sa vzťahuje na územie na ktorom sa občan nachádza.

Ak je niekto chorý, potom sa na neho vzťahuje ešte navyše aj opatrenie UVZ o domácej izolácii.

Netestovaný je ako schredingerova mačka – ani chorý ani zdravý. Keď nie je chorý, nemôže sa na neho vzťahovať vyhláška o domácej izolácii. Keďže

Netestovaný nie je chorý, nie je teda v domácej izolácii. A ak nie je v spoločnej domácnosti s iným človekom ale pozitívnym, tak isto nie je ani „v pozitívnym spustenej“ domácej izolácii všetkých osôb v spoločnej domácnosti s pozitívnym.

Nedorozumenie na druhú

Veronika Folentová  na FB upozornila, že okolo obeda ešte MZ tvrdilo že nemôžu. Takže to bolo MZ, ktoré spáchalo túto fámu.

Mimochodom, aj to divné pôvodné znenie, že netestovaný nemôže napísalo MZ zle, lebo si pomýlili netestovaných s chorými a ešte k tomu domontovali aj spolužitie v spoločnej domácnosti s pozitívnym.

Hovorím, nedorozumenie na druhú.

Share Button