Most-Híd je sociálno-demokratická strana pre župné voľby

Béla odpovedal na otázky čitateľov na Sme.sk

Ja som len jednoduchý farmaceut, takže chápem odpoveď aj tak, že Most-Híd sa s radosťou nanominuje do koalície Smer-Most-Híd, lebo tak zabráni vzniku vlády Smeru so SNS. Vymenia Smer na niektorých ministerstvách – aj prvá veta ostane pravdivá.

Otázka: „Plánujem voliť vašu stranu za predpokladu, že v žiadnom prípade nevstúpite do vlády so Smerom. Aké záruky poskytnete, že sa tak nestane? (Oravec)
Odpoveď: V prvom rade záruky dávajú voliči stranám, ktoré majú možnosť vytvoriť vládu bez Smeru. Naším cieľom je vymeniť Smer a zároveň nedovoliť vznik vlády Smeru s SNS.“

Po ojedávačskom Procházkovom-Sieťovom otváraní zadných vrát veľkých ako stodola, si jeden už navždy dá pozor. A môžu sa aj všetci karatisti na hlavu stavať.

Po prečítaní odpovedí mám pocit, že Most-Híd by bol dobrá ľavicová náhrada Smeru. Áno, kvalitná ľavicová sociálno-demokratická strana to je. Zo všetkým čo k tomu patrí – vrátane ambície rozhodovať čo je pre občana to najlepšie. Vrátane lásky k neříkam tak ani tak. 

To je len taká drobná poznámka, aby som vedel na čo si dať pozor pri koaličných rozhovoroch. Sám volám pre voličov milujúcich veľký socialistický štát po normálnej politickej strane, namiesto smeráckych podnikateľov vo firme Štát, s.r.o. Otázka len je, koľko podnikateľov vo firme Štát, s.r.o. má medzi sebou vedenie strany Most-Híd. Hlavne agrárnych podnikateľov. Dve lastovičky, Žitňaská, Šebej, ešte leto neurobia.

Otázkou tiež je, do akej miery je to skutočná celorepubliková politická strana. Z odpovedí je jasne vidieť, že ide o regionálnu stranu s ideálnym programom do župných  volieb Trnavskej a Nitrianskej župy. Rovnako je zameraná kampaň. Bilboarby strany Híd na južnom Slovensku pripomínajú hustosiate obilniny, kým na ostatku republiky je to šafrán.

Odpoveď: Nie sme etnická strana, sme občianska strana a ako taká sme presvedčení, že každý človek je cenný a preto aj menšiny obohacujú štát a to svojou kultúrou, jazykom a zvykmi.

No jo – slová a skutky. Na moste sedeli lastovičky ako stafáž pre Híd. Alebo to bol hyd?

Share Button