Mojim priateľom – na jednoduchosť nie som dosť disident

Takto priatelia – v prípade kauzy ministra vnútra si môžeme sadnúť na pivo a vínko, môžeme popri tom podebatovať a jasne a zrozumiteľne vám vysvetlím, ako je to keď máte svoju vlastnú firmu a ako funguje výber DPH. Potom  jasne a zrozumiteľne pochopíte, v čom je kauza Bašternák správne označované ako…

Tak a teraz nastane koniec tohoto článku. Nie, priatelia, nie som dostatočne disident na to, aby som vám to tu takto z klávesnice rozprával.  A verte mi, s pochopením by ste nemali problém.

Nemám poslaneckú imunitu, aby som vám tu teraz o tom rozprával. A verte mi, v tom prípade by ste to pochopili ešte rýchlejšie a zrozumiteľnejšie.

Nemám ani dostatok disidentstva ani poslneckú imunitu, aby som  vám mohol vysvetliť, že peniaze sa nekotia sami od seba vo firme len preto, že sa to volá podnikanie. Musíte zákazníkom predať za cenu vyššiu ako ste vy do firmy nakúpili. Tak vznikne hrubý zisk a ten si potom môžete po zdanení posielať na svoje súkromné účty.  Môžete si poslať na súkromný účet len peniaze, ktoré vám niekto iný poslal.

Nemám ani dostatok disidentstva ani poslneckú imunitu, aby som  vám mohol vysvetliť, že DPH na tovare vás ako podnikateľa absolútne nezaujíma. Ak ju od niekoho vyberiete, tak ju obratom odvediete štátu. Hodnota DPH len pretečie vašou firmou a ako na váš účet prišli, tak ich zas pošlete preč – štátu. Ak si DPH pýtate od štátu späť, tak je to preto, že ste túto sumu DPH predtým niekomu inému zaplatili. A existuje nejaké účtovné pravidlo, že môžete. Štát vám len vráti vaše vlastné peniaze, ktoré ste predtým mali na účte.  V celom podnikaní sa rozprávame o cenách bez DPH.

Nemám ani dostatok disidentstva ani poslaneckú imunitu, aby som  vám mohol vysvetliť, ako je to s tou nenávisťou k právnikom. Že právnici robia len to, čo od nich klienti očakávajú. Právnici nie sú manažéri. A manažéri nie sú právnici.

Nemám ani dostatok disidentstva ani poslaneckú imunitu, aby som vám mohol vysvetliť…

Niekoľko mojich najlepších životných priateľov, zememeračov a inžinierov mi nedávno hovorilo, že fajn píšem. Ale potrebovali by zlepšiť jedne znak mojich textov – zrozumiteľnosť.

Vidíte, aj som sa snažil a dopadlo to ako obvykle.  Pome radšej na pivo. Pijem Radler.

Share Button

2 názory na “Mojim priateľom – na jednoduchosť nie som dosť disident”

Komentáre sú zakázané.