Milujem matematiku a tak v tejto iterácii mi Kiskova optimalizácia nevadí

Pamätáte? Prvá iterácia k normálnosti… 

Pamätáte? Nepreskakujme čakajúcich v rade na politickú zodpovednosť v prvej iterácii

Asi nepamätáte!  Lebo píšete také sebadeštrukčné hovadiny, že by ste mohli ísť robiť z fleku poradcu inžinierovi Prokopovi alebo  Leó Szilárdovi.

Tak znovu priatelia:

Nedá sa chcieť zrýchliť z 0 na 100 za 0 sekúnd, teda aby bolo v okamihu všetko na 100% najsamlepšie. Nedá, lebo pri takom zrýchlení by vás proste roztrhalo. Verte mi, o fyziológii a fyzike čosi viem.

Mne naozaj stačí v prvej iterácii k normálosti, že sa vôbec na nejakú cestu k normálnosti dáme.

V druhej iterácii k normálnosti by som už nejaké malé badateľné zlepšenia sveta vesmíru a tak vôbec očakával. Ale prosím naozaj len malé! Viete si predstaviť, že by zrazu boli všetci občania tejto krajiny nadpriemerne zodpovední, nadpriemerne poctiví?

Neblbnite! Veď ani vám sa do toho nechce. Vidím vám to na tých vašich tvárach tam pred monitormi telefónami. Ste takí ako ja alebo Kiska. V sprche nahí, ráno hladní, večer smädní a celý deň lakomí.

Keď bude poslední nehanební občan našej krajiny aspoň tak zmysluplný prezident, ako je Kiska, tak budem prvý, čo poženie Kisku svinským krokom z úradu za nápad prehnať náklady na kampaň ako firemné náklady.  Dnes čaká v rade fakt hafo, oveľa viac, oveľa väčších a oveľa sprostejších hovád.

Vo vládnych funkciách sú kadejaké hovädá, ktoré cielene chcú vybrať, zničiť, rozložiť v záujme svojho osobného pohodlia. Oproti tomu je tu zabudnutie, neodvedenie, neochránenie či voľné pohodenie  pri službe občanom.

Priatelia, majte trochu súdnosť a zmysel pre proporcie. Lebo o tom je princíp postupných iterácii k normálnosti.

Dnes tu máme poruchu trendu. Ten musíme zvrátiť. Nie jednotlivosti, ale opäť otočiť trend, ktorý dobre začal v 1989.

Ale je to vaša voľba. Ak sa chcete nechať roztrhnúť, pokojne ma bijte, že jediná právna cesta je zrýchliť v poctivosti a zodpovednosti z 0 na 100 za 0 sekúnd.

Ale je to vaša voľba, Ak chcete do slovenskej spoločnosti pustiť augiášovu priehradu a vypláchnuť každé zrnko nepoctivosti a nezodpovednosti vrátane samých seba.

Akurát si dovolím, zo svojej skúsenosti a skromne poznamenať, že buď ostanete na Slovensku sám ako kôl v plote a nebude toho, s kým by ste žili. Alebo sa rovno spláchnite sám seba.

Dajte na mňa, priatelia. Základom všetkého je matematika. A tá hovorí, že keď sa chcete dostať do bodu nekonečnej blaženosti, musíte na to použiť nekonečný počet priblížení – iterácii.

Share Button