Matovičovi ostali na spoluprácu už len fašisti a mafia

Matovič a jeho 40 poslancov bude dostávať svoje platy ešte 15 mesiacov. Oni veria, že majú len tie najlepšie úmysly a veria, že zvolili tú najlepšiu cestu. Správajú sa ako neomylní a preto považujú akékoľvek spojenectvo, ktoré im zabezpečí splnenie ich najlepších úmyslov, za správne a ospravedlniteľné.

Keď sa vraha opýtajú, že prečo to urobil, v 11 z 10 prípadov odpovie: „To on za to môže, keby to on nespravil, tak sa to nestane, tak by som ho nezabil.“

Áno, to je fakt, keby to neboli demokrati, tak by ich nacisti nezavreli do koncentračných táborov a nemuseli by ich skántriť v plynových komorách. Samo si za to môžu, nemali byť demokrati.

Keď začnete používať mafiánske a fašistické postupy, tak vám ostanú k dispozícii už len kovaní fašisti a všetkého schopní mafiáni. Dokonca si to spojenie s mafiou a fašistami dokážete aj ospravedlniť, veď bojujete za rodinu, za život, chránite náboženskú slobodu, ba dokonca že bojujete proti mafii a ste hrádzou proti fašistom. Tak predsa sa musíte spojiť s mafiou a fašistami, aby ste zabezpečili tých prekliatých a v demokracii tak potrebných 76 hlasov na presadenie boja proti mafii…

Keď odmietate diskutovať, keď znechutíte každého demokrata svojim neustálim ponižovaním všetkých na okolo, ostanú vám pri stole už len fašisti a mafiáni. Fašisti preto, že oni považujú diskusiu slovami za stratu času, lepšie je akúkoľvek diskusiu utnúť hneď v zárodku vystrieľaním oponentov. Mafiáni zas preto, že svoju podporu proste predajú za svoje osobné zisky a oponentov zahrabú v lesoch okolo Detvy s dierou v os occipitale. Alebo v uránových baniach, alebo na stavbe Mostu inteligence, záleží na vkuse mafiána.

Som dosť starý, aby som si pamätal mečiarovský „parný valec zo Zlatej Idky“. To čo predviedlo OĽaNO na svojich ministerstvách a na okresných úradoch, bolo úplne to isté. Neprekvapivo vtedy bol najlepším spojencom SNS, ktorá si dokázala tiež robiť podobné svoje kšefty s teplým vzduchom. Dnes sme svedkami mixľovania s DPH. Tretieho do partie si mečiarizmus povodil ako bábky. Súčasná bábkoherečka je len smutnou alegóriou minulosti.

Keď sa na jar 2020 zavrelo OĽaNO za nepriedušnú betónovú stenu na svojich ministerstvách, bol to začiatok cesty k spolupráci s fašistami a mafiou.

Na jeseň 2022 prináša OĽaNO zákony napísané bez akejkoľvek demokratickej diskusie a bez širšej koaličnej spolupráce. Potom ich schvaľuje Matovič a jeho 40 poslancov s fašisti a mafiánmi.

Na schválenie rozpočtu ostalo pre OĽaNO už len spojenie s mafiou a fašistami.

Ja viem, OĽaňáci to budú skúšať s vetou: „Keby nechcelo SaS povaliť vládu, nemuseli by sme vládnuť s fašistami. To SaS za to môže…“ Nepripomína vám to niečo?

Je Slovenku ešte pomoci?

Niektorí ste sa cítili ukrivdení, že som po tom, ako zákony v NRSR schvaľujú fašisti, nazval 5,5 milióna občanov fašistami.

No ako inak nazvať občanov štátu, ktorý sa riadi zákonmi predkladanými či schvaľovanými fašistami? Je to ešte demokratický štát, alebo už fašistický?

Politika v demokracii (a obzvlášť v pomernom volebnom systéme) je o vyjednávaní, o diskusii, o hľadaní spolupráce a kompromisu. Naozaj chcete zachovať označenie, že Slovensko je ešte stále demokratická krajina?

Tak dobre, skúsim to. Ak teda Slovensko je demokratická krajina, iste muselo dôjsť k jednaniu medzi OĽaNO a zvyškom podporovateľov Matovičovho štátneho rozpočtu. Iste teda Matovič a 40 poslancov dojednali spoluprácu a kompromisy s…

Ups, veď s fašistami.

č.b.t.d.

Nakoniec vždy dostanete, čo si zvolíte. Že ste nevedeli vo februári 2020, že bude Matovič a 40 poslancov vládnuť pomocou fašistov?

A dnes? ani dnes to neviete? Na čo ešte čakáte? Kým vám budú holiť hlavy a budete doma pred zrkadlom nacvičovať predpaženie, aby ste správne ukázali ako vysoko skáče váš pes?

Iste, aktívny odpor a snaha zvrhnúť vládu nemá byť používaná ľahkovážne. Ale keď neprerušený sled krokov vlády vedie k rozkladu právneho štátu, porušovania princípov liberálnej demokracie, faktickému rozpadu verejných financií, ten kto môže v takomto vyčíňaní vlády zabrániť, to je oprávnený aj urobiť.

Ak zaznie z vašich úst veta, že „Keby SaS neodišla z vlády, tak…“, tak Slovensku naozaj nie je pomoci a zaslúži si, čo si zvolilo: Fašistickú vládu.

Pod čiarou: Označenie fašista, pre ľudí kandidujúcich na kandidátke strany so súdom potvrdeným fašistickým konaním jej predsedu a členov, vychádza z filozofickej alegórie: Ak pokojne obedujete so 4 priateľmi a po prisadnuté si k vám jedného fašistu, s hrmotom padajúcich stoličiek okamžite neodídete, potom po obede od stola odchádza 6 fašistov.

Share Button