Ľútosť povedie k diktatúre nikým nezvolených?

Áno, 6,79% nie je malé zastúpenie. Pripočítajte 4,65 + 3,9 + 3,16… Kde to skončí? Pozveme ex-ex-Druckera do vlády, lebo je nám ľúto a mal krásne psie oči? Čo to tu skúša prezidentka, že nemáme zabudnúť na tých alebo hentých?

Ústava našej republiky hovorí, aké sú pravidlá pre výber tých, ktorí majú riadiť pre občanov krajinu. Boli tie pravidlá dobré 29.2. o 0:00 a už sú zlé o 22:01?

Čo sa také udialo s touto republikou počas 29.2.? No nič! Len sa bývalej podpredsedníčke… Nie, nebudem pokračovať, ešte kus viery v ňu predsa len mám.

Áno, ak hovoríme o odborníkoch na odborných postoch, keď niektorá politická strana uváži, že chce nominovať niekoho z externého prostredia a ponesie potom za túto nomunáciu aj politické zodpovednosť, tak dajme tomu. Tak OK, ale vyvstane ďalšia otázka:

Prečo politická strana nemá vo svojej členskej základni, medzi svojimi sympatizantmi, dostatok odborníkov na politické nominácie?!?

A sme úplne na začiatku úspechu OĽaNO – populiznus a čistý marketing vyhral voľby.

OĽaNO hľadá program ako päťdesiatnik okuliare. Nie aktivistický a populistický, taký ten, na drobné každodenné riadenie krajiny. Pri riadení krajiny sa mnohokrát stane, že správne riešenie je v rozpore s prianím aktivistu. A nie že nie.

Kollár ráta biznisové zisky a plánuje, ako ďalej zhodnocovať investície. Lebo podľa môjho názoru, pre neho sú voľby klasická biznisová príležitosť s odmenou vo výške štátneho príspevku.

Jeden príklad za všetky. Čo robil pravicový Jožo Mihál v tej koálícii s ľavicovým PS fakt neviem (Ja som ho v kampani nevidel.). Ak je Remišová prestup roka, tak Jozef Mihál je prestup storočia. On je však skvelý odborník. Nominácia od nejakej strany pre sociálnu poisťovňu alebo pre iné čisto profesionálne úlohy – to je presne ten príklad o ktorom o niekoľko odstavcov vyššie vyššie. Ale ako politik nemôže mať nárok, proste to prekaučoval.

A PS? Áno, vlastne som rád. SaS sa bude brodiť v šialenej dávke populizmu, v ešte šialenejšej dávke individuálneho konzervativizmu. Aspoň toho kreténskeho socializmu nebude toľko. Takže za mňa naozaj nevidím ani len profesný dôvod čerpať v tomto hnutí.

Nezabúdajme, že za posledných 6 mesiacov každá jedna strana vytvárala vo verejnom priestore o sebe obraz. A ja tieto ich slová beriem sakrametsnky vážne.

Takže nech nás Boh aj všetci svätí agnostici ochraňujú, aby sa k liekovej politike čo i len priblížilo OĽaNO, ktoré považuje prvú stranu Nového času za správny odborný nástroj pre cenovú politiku liekov na hranici solidárneho zdravotného poistenia.

Sme rodina? Horko-ťažko, aby v hanbe neostali, zohnali niekoho, kto im na 3 dni napíše zdravotnícky program. Niekoho, kto žije z a dlhé roky bol zástupcom farmaceutického biznisu a teraz sa hotuje na HTA agentúru, ktorá má robiť podklady pre cenové rozhodnutia štátu? Ale iste, poviete, že toho dobrého farmapriemyslu – generického.

Takže takto sme na tom po šialene populistickej kampani. Desiatky odborníkov z OĽaNO a Sme-rodina nás budú presviedčať o tom, že veď vlastne oni to ani tak nemysleli, že veď išlo o to vyhrať voľby (a môžeš všetko), že do reálnej politiky oni vstúpia s niečím úplne iným?

„To vážne?“, vypadlo by z mojej tímlíderky a naozaj úspešnej znovuzvolenej poslynkyne.

A ja sa pridávam: To vážne teraz vykročia do reformnej vlády s nikým nevolenými a s nejakým iným programom?

Share Button