Len blázon alebo nevedomý by si pochvaľoval ľavicovú politiku Smeru

Kade-kto zamieňa  „odobranie“ peňazí, ktoré vo forme balíčkov dáva Smer za „zrušenie“ balíčkov. Pocit, že za slovami „zrušíme balíčky“ sa skrýva odobratie peňazí voličom pravdepodobne motivuje kade-koho k voleniu Smeru.

Žiadna pravicová strana vo svojich programoch nemá odoberanie peňazí. Naopak, všetky majú ponechanie viacej peňazí vo vreckách občanov nevyberaním debilných daní. SaS asi najviac a „náhodou“ je to hopdnotené ako najlepší ekonomický program.

Áno, zrušia sa hlúpe ľavicové „balíčkovacie“ mechanizmy.

12. Príspevok na zatepľovanie domov a energetické prístroje v bytovkách Zatepľovanie šetrí energiu.

Ak naň štát prispeje, na podobné príspevky sa ako na každú inú zľavu masovo vrhajú ľudia v celom svete. Toto je typ politiky, ktorú nikto rozumný vo svete nespochybňuje.

Zdroj: Len blázon alebo nevedomý by rušil Ficove balíčky

To je ale zúfalé zhodnotenie. „Prosím, prosím, štátik, daj mi zľavu.“ – obľúbená politika?  Fakt? Fakt to považujete za rozumnú politiku? Veď to nie je nič iné ako úplatky voličom. Fakt tento typ politiky nikto rozumný vo svete nespochybňuje?

A čo takto príspevok na tehly, aby sme uprednostnili tehelne pred betonárkami. A čo takto príspevok na pastelky. Alebo na kozacinu, alebo na… A každý samozrejme musí schváliť samostatná 5-členná komisia.

To je tá pointa toho „zrušenia“. Celý ten politický koncept „tu zľava“, „tam podpora“, „hentam vratka“ je zlý. Je zlý, pretože vytvára dokonalé podhubie pre korupciu, klientelizmus, bafuňbárske maniere 80. rokov 20. storočia.

Onehdá na míťingu SaS v Banskej Bystrici zaznela otázka:

„Dánsko je hádam najsocialistickejšia krajina a súčasne je Dánsko krajina kde sa ľuďom najlepšie žije (OECD na to má nejaké exaktné metódy ako to zistiť.) Tak nie je chybou tlačiť dopopredia pravicové riešenia?“

Richard Sulík a Martin Klus spoločne na to odpovedali (parafrázujem):

„Áno, to je všetko pravda. Pravda je ale, že súčasne s tým má Dánsko najnižšiu mieru korupcie. A to je tá pointa, prečo na Slovensku tak dobre fungovali pravicové riešenia. Na Slovensku platí, že čo sa nevyberie, to sa nerozkradne. „

Ja len dodávam: Preto nie je možné niektoré naozaj odskúšané mechanizmy prevziať. Viete, Boh bol veľkorysý. Slovensko je nádherná zelená krajina ležiaca na hlavnom európskom rozvodí, kopa kopcov, nádherné žírne nížiny. Boh bol spravodlivý, dal Slovensku Slovákov.

Práve preto pochvaľovanie či ospravedlňovanie ľavicových nástrojov politiky považujem za škodlivé pre našu krajinu.

SaS chce, aby ľuďom ostalo viac peňazí v peňaženke

Som presvedčený, že sa to dá urobiť len a práve tak, že sa peniaze od ľudí nevyberú. Práve preto, že na rozdiel od Dánska, my sme na opačnom konci v hodnotení rozkrádania verejných financií.

Takže tie čo sa vyberú, sa budú vyberať podľa jednoduchých a zrozumiteľných pravidiel.  Aby bolo každému stredoškolsky vzdelanému človeku jasné, ako funguje jeho vlastný štát, koľko do neho prispel a aké za to môže čakať služby záchrannej sociálne siete, akú ochranu od polície.

Preto nejde o žiadne pravicové rušenie podpory mladých rodín, výstavby či cestovania zadarmo. Ide o zmenu spôsobu, ako sú tieto podpory tvorené.

Keď zaplatíte na daniach menej, je na vás, či si si za tieto peniaze zaplatíte cestovanie autobusom alebo vlakom, či zateplenie alebo plienky pre deti.

Viete v čom je rozdiel?

  • Nikomu sa nebudete musieť doprosovať!
  • Nikomu nebudete musieť byť vďačný, že vám dal dotáciu.
  • Nebudete musieť zháňať 80 lajstier, aby ste doložili nárok na sociálnu dávku.

To je prvé víťazstvo, ktoré získa občan v pravicovom štáte. Slobodu a nezávislosť.

To je ten rozdiel medzi ľavicovým (vyber a rozdiel) a pravicovým (nevyber a nechaj slobodne rozhodnúť).

Áno, pár tisíc úradníkov nebude mať prácu. Celé tie náklady na byrokratický aparát ušetríme. To je to druhé víťazstvo, ktoré každý jeden občan dostane.

Preto nie je prechod z ľavicovej do pravicovej politiky nikdy daňovo neutrálny, ale vždy občan vďaka pravicovej politike získa viac na život.

Menej sa rozkradne (stratí zo systému) a menej sa minie na spravovanie výberu peňazí. 

To prvé víťazstvo je o morálke spoločnosti. To druhé je o hmotnom bohatstve. Práve preto, že práve tieto dva atribúty zo sebou nesie strana Sloboda a Solidarita a žiadna iná, práve preto som si ju vybral ako priestor pre realizáciu svojho záujmu o politiku.

Roky o tom píšem, pravidelne SaS volím a teraz za túto stranu aj kandidujem. Čo človek môže ešte viac urobiť pre to, aby sa realizovala taká morálka, o ktorej je presvedčený, že je užitočná pre občanov Slovenska?  Vy môžete slobodne voliť.

Share Button