Lekcia osobnej demokracie – posilvestrovské petardy

Máte po Silvestri plné zuby delobuchov? Tak pokojne hor sa do zákazu ich používania. Je to presne v súlade s demokraciou a voľným trhom. Že ako? Jednoducho a demokraticky – pomocou vášho poslanca, vášho demokraticky zvoleného zástupcu.

A možno sa len dobíjate budzogáňom do otvorených vrát. Po krátkom a náhodnom googlení vyberám:

[Senica 2007-11-24] Senickí poslanci mestského zastupiteľstva na svojom novembrovom zasadnutí schválili návrh na doplnenie všeobecne záväzného nariadenia o používaní pyrotechniky na verejných miestach. V záujme ochrany verejného poriadku a zdravia ľudí je zakázané používanie pyrotechnických predmetov počas celého kalendárneho roka.

Zdroj:  Senica zakázala používanie zábavnej pyrotechniky počas celého roka — Povazska Bystrica – Otvorene.sk.

Alebo tutok:

Zábavnú pyrotechniku v Hlohovci bude možné používať len dvanásť hodín za rok.

Všeobecne záväzné nariadenie o zákaze používania pyrotechniky od druhej hodiny 1. januára do 14. hodiny 31. decembra schválili dnes poslanci mestského zastupiteľstva.

Zákaz sa netýka pyrotechnických výrobkov I. triedy, čo sú výrobky určené spravidla pre deti.

Zdroj:  Používanie pyrotechniky hlohoveckí poslanci opäť zakázali | TRNAVSKÝ HLAS.

Prípadne tutok:

V první řadě je třeba si připomenout, že používání zábavné pyrotechniky je v hl. m. Praze upraveno vyhláškou hl. m. Prahy č. 42/1999 o omezujících opatřeních k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku při užívání pyrotechnických předmětů. Z této vyhlášky vyplývá, že zábavná pyrotechnika I. a II. třídy nebezpečnosti se v hl. m. Praze nesmí používat jindy než 1. ledna a 31. prosince. Výjimku tvoří pouze místa, uvedená ve vyhlášce hl. m. Prahy č. 11/2008. Těchto míst je v hl. m. Praze celkem 13 a jsou konkrétně popsána v této vyhlášce.

Zdroj:  Zábavná pyrotechnika – Policie České republiky.

A čo u vás?

Zdravý rozum má občas problémy so sebapresadzovaním. Ani mne sa nepáči základný prírodný princíp, že čo neurobíte to sa samo neurobí. Ani neviete ako si furtom prajem, aby sa veci a udalosti udiali len na základe pohonu a sily myšlienky. A furtom nič. Mozgovňou môžete trepotať sem a tam ako hrkálkou, ale bez priloženia rúk k dielu entropiu neporazíte.

Takže keď zakazovať, tak demokraticky. Začnite prvým krokom hneď z kraja nového roku a môžete mi veriť, že sa nám tu bude v decembri 2014 o čosi lepšie spolu žiť. Ja viem, nepôjde to ľahko, je vás 71 tisíc voličov nacistov, ale mám len dve možnosti. Alebo vás presvedčím, alebo odídem. Verte mi, ako lekárnik veľmi dobre viem, že Smith&Watson prebije 4 esá, ale nemienim vás zachraňovať, keď budete po sebe strieľať. Počkám kým sa pozabíjate sami. Verte mi, taká budem optimistická pačmaga.

Veď viete, že milujem demokraciu a inak to proste neviem. Byť demokratom a slobodným občanom je absolútne vecou charakteru

Demokracia je kurevsky ťažká vec. Byť demokratom a slobodným občanom je absolútne vecou charakteru. Demokraciu milujme, inak sa nám vymkne z rúk.

Ono sa to povie, slobodne sa vyjadriť. Ale vy musíte počúvať aj to hovado demagogické.  Vy ho musíte uznávať, aj keď sa vám z jeho slov, kedykoľvek ho počujete,  varí krv v žilách. Aj keď tvrdí, že by ste mali byť celý život v opozícii a držať hubu.

Ak tvrdíme, že toto je demokratická krajina, tak symbolom nemôžeme byť len my demokrati. Symbolom musí byť aj ten človek, ktorý uplatňuje svoje právo na slobodu slova tým, že vás zosmiešňuje a nadáva vám.

Slobodu a demokraciu bráňme a ospevujme každý deň!

(Volne podľa filmu Americký prezident.)

Kua, kua, tak už ste pochopili? Žiadne diktátorské hovado vám dnes nebráni, aby ste celému národu, či dokonca celej EU vnútili svoju pravdu. Iba vy sami si v tom bránite.

(napísané 1.1.2014)

Share Button