Kúžkovanie dokáže pohnúť aj vnútrostraníckou hierarchiou

Čítali ste rozhovor s Lucio Nicolsonovou v DenníkuN ?

To zas bolo: “ Keby si tak nebol v strane, v ktorej si mal by som aj koho volit…“. Vidím vám to na perách a klávesniciach a na facebookoch. 

Tak si ho prosím založte do kontextu dvoch odstavcov je článku na jej blogu z 9.12.2015

Preto je dôležité krúžkovať. Možno ani netušíte, ako veľmi sa cez preferenčné hlasy dokážete pohrať s vnútornou hierarchiou  jednej strany. Preferenčné krúžky dokážu riadne zatočiť nielen poradím na kandidátke, ale aj „nominálnou“ hodnotou každého politika pre jeho vlastnú stranu. Aj to najväčšie ego dokáže zhasnúť pod náporom krúžkov nenápadného kolegu z nezvoliteľného miesta.

Pri rôznych vyhláseniach rôznych čelných predstaviteľov rôznych strán sa rôznym rádovým politikom stáva, že ich rôzni voliči vyzývajú, aby odišli z tej, či onej strany, aby nepodporovali odklon od pôvodných hodnôt a tak. Nuž, odísť sa dá vždy a je to pomerne jednoduché, ale spravidla to nepomôže ani rôznym politikom, ani ich rôznym voličom, ani tým rôznym stranám. Čo pomôže je ZOSTAŤ a pokúsiť sa o zmenu – postoja, hodnôt, paradigmy.
Zdroj: Návod, ako si vyrobiť vlastnú stranu – Lucia Nicholsonová (blog.sme.sk)

Aj ja som zvažoval kam sa pridať pre svoju politickú kariéru.  Písal som o tom už párkrát priamo  a venujem tomu aspoň v 20 svojich textoch.

Áno, rád by som, aby bolo Slovensko príjemnejším miestom na život. Rád by som, aby bolo Slovensko viac slobodné a viac solidárne. Aby sa od vrchu až dole šíril pocit liberalizmu. Naozaj by som chcel, aby ľuďom viac nevadilo, že si ich sused myslí niečo iné, či nebodaj dokonca robí niečo iné. Naozaj by som chcel, aby tu nevládla blbá nálada.

Zdroj: Zamneď: No potrebujem to ja? | M+M+M+M (4M)

Nikdy, ale naozaj nikdy to nebude 100% volebného programu. To sa poroste nedá zvoliť. A rovnako sa nedá zvoliť 100% človek. taký neexistuje. Ale je možné si zvoliť dobrú politickú stranu.  To vtedy, keď volíte ideje, vízie, princípy. 

Pre mňa je SaS jediná politická strana s pre mňa ideálnymi ideami, víziami a princípmi. No dobre, tak aj pár sympatickými ľuďmi.

Na moje zvolenie je treba cca 4000 krúžkou pre kandidáta číslo 130

Predstavujem si to, ako v tých amerických filmoch. Viete, keď sa politik postaví pred tabuľu na ktorej je tak 580 políčok v stĺpci ZA a chýba 3880. A vedľa je trhací kalendár s číslom 30 dní do volieb.

A pevným hlasom zvolá: „Tak, 3420 za 30 dní!“

 

 

 

 

Share Button