Kopali do človeka, čo bol pred minútou neonacista

Číro-číre zlo, keď policajt nevie, kedy mu už od delikventa nehrozí priame ohrozenie. Číro-číre zlo, keď policajt nevie, že nie je nástrojom spravodlivosti. A úplne to najhoršie zlo, keď to nevie ani predseda vlády!

Podľa Kaliňáka na videu nie je nič z toho, čo udalostiam predchádzalo. „Podľa toho, čo som videl, išlo o štandardné pacifikovanie niekoho, kto kladie aktívny odpor,“ dodal minister.

Fico zas dodal, že nie je dôvod zastávať sa neonacistov.

Zdroj:  SME.sk | Bitka nehybného muža na zemi policajtmi bola podľa Kaliňáka štandardom.

To je tak strašné, čo vypustil predseda slovenskej vlády z úst. (Podľa novinárov.)

To budeme potrebovať policajtov, aby nás chránili pred policajtami?

Viem a som si na 100% istý, že tento môj text je nad možnosti chápania mnohých. Tento článok nie je o tom, čo do neho kopal. Tento článok je o tých 20, čo sa prizerali, ako kopú do človeka.

Je to presne o tom dave, ktorý vidíte na fotografiách z obdobia vojnového Slovenského štátu. Je to presne o tom dave, ktorý linčoval na jeseň roku 1945 karpatských Nemcov.

Masakr na Švédských šancích (resp. Přerovský masakr) proběhl u Horní Moštěnice na návrší Švédské šance v noci z 18. na 19. června 1945. Příslušníci 17. pěšího pluku z Petržalky (bývalí příslušníci 1. československého armádního sboru) vedení poručíkem OBZ Karolem Pazúrem a osvětovým důstojníkem Bedřichem Smetanou zde zmasakrovali 265 obyvatel Dobšinej, Kežmarku, Gelnice, Mlynice a Janovej Lehoty pri Žiari nad Hronom. Povraždění byli hlavně Karpatští Němci a Maďaři, bylo však mezi nimi i několik Slováků. Naprostou většinu povražděných tvořily ženy a děti.

Zdroj:  Masakr na Švédských šancích – Wikipedie.

Je tak neuveriteľne krehká hranica, kedy sa z človeka stáva hovädo. Vyžaduje to silnú intelektuálnu, morálnu a etickú výbavu, aby sme, každý jeden z nás odolali. Preto máme niekoľko zákonov postavených preventívne. Aby sme ani neprišli do styku s  pokušením. Lebo vieme, máme mnoho historických skúseností, ako poľahky dokáže človek v dave podľahnúť tomu prerodu.  Lebo vieme, že máme problém chápať čo i len trochu komplikované udalosti.

Áno, na tom videu 10-15 policajtov v plnej poľnej kope do človeka. O ničom inom to  nie je. Chcete tu operovať nejakými súvislosťami? Tie skončili v momente, keď sa ten neonacista ocitol uprostred 10-15 policajtov v plnej poľnej.  V tej chvíli ho mali 4 chytiť, zviazať a hodiť do Antona.

Toto je presne článok o tom známom židovskom, či inom (už je to urban legend), čo 2-3 krát nič neurobil. A keď prišli pre neho, už nebolo toho, kto by mu pomohol.

Kto vás bude chrániť pred policajtami? Potom už len zavoláte, aby som vás išiel zachraňovať. A ja pôjdem, lebo tak ma to naučili, tak to cítim a tak je to správne, aby ľudia so zdravotníckym vzdelaním vás išli zachraňovať. Ale viete čo? Ja si viem predstaviť lepší program na najbližších 20 rokov ako naplnenie môjho vojenského zaradenia.

Mimochodom, a to si teda veru neodpustím: A kde ste boli vy, čo sa tak vehementne staviate za obsah tej sobotnej bratislavskej demonštrácie? Prečo ste nechránili svojho spolumysliteľa vlastným telom? Hm?

 

Share Button