Keď zabíjalo predražené CT, mlčali ste!

 

V roku 2015 som vám o tom napísal pár riadkov.  Tak si to znovu zopakujme.

To čo tu dnes predvádza strana Smer, Most a SNS sú to obvyklé kroky. Kroky prospechára, klamára, populistu, ruka-ruku umýva, známosti nadovšetko, dojiča systému. Videli sme to v desiatkach satirických filmoch, v stovkách kreslených vtipov.

Sú šikovní. Nikdy nie sú dôkazy, ktoré by ukazovali priamo na nich. Nikto nechce proti nim vypovedať otvorene dôkazy, pretože sa vždy na svedkov niečo nájde. Je to priestor, kde sa musia namočiť do šedej až nelegálnej zóny obe strany. Ak niekto dokáže odolávať roky či desaťročia, vždy je nutné, aby bol v tomto namáčaní oboch majstrom sveta. 

A výsledok?

Transparency International napríklad odhadla, že ak by sa na Slovensku používali rovnaké ceny pre CT a MR vyšetrenia ako v Česku, ušetrila by VšZP ročne 37 miliónov eur. Úradný limit, podľa ktorého sa v slovenskom zdravotníctve ohodnocuje rok predĺženia života, je 30-tisíc eur. Pri priemernom veku dožitia 75 rokov to teda dáva ročne 16 kompletných zachránených, respektíve premárnených životov. Zdroj: Smer sa bojí len telky, na vaše zdravie kašle

Vaša voľba má za následok 16 kompletne zmarených ľudských životov. Ľudí, ktorí sa mohli dožiť 76 rokov. Nedožili, pretože vami zvolení ukradli peniaze na zdravotníctvo. Ukradli peniaze, ktoré mali zachraňovať ľudské životy. Možno aj ten váš.

Vy viete, prečo volíte ledačinu? Beriete ju ako výťah pre seba do výšin ledačiny? Prečo vlastne? Aby ste zabili 16 ďalších?

Vieme to, milujeme ich, volíme ich, nerozumiem tomu. To bude asi tým, že som prírodovedec, žiadny humanitný sociológ. Tí by mi isto vo svojej mágii nejaké to vysvetlenie vylosovali.

Zmluvy za 14 miliónov eur medzi tetou Ankou (77) a Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, pre ktoré dočasne abdikoval synovec Forai, má prešetriť pani Pažinková, šéfka Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorej manžel ešte tento rok podnikal s príbuzným tety Anky Sučkovej (77), pánom Sučkom z rovnakej adresy v Družstevnej pri Hornáde, na ktorej býva teta Anka (77). Keď teta z druhého kolena Pažinková vyšetrí, že je všetko v súlade so zákonom, synovec z druhého kolena Forai sa na pokyn ministra Čisláka plánuje vrátiť do funkcie. Zdroj: Moral&Banal: Zmluvy za 14 miliónov eur medzi tetou Ankou (77)… – Denník N

Smer rozdáva do schránok reklamné noviny. Pavol Paška, ktorý vlani po kauze CT odstúpil z funkcie predsedu parlamentu, v nich hovorí, aké miesto na Slovensku má rád.


Paška odstúpil po kauze CT a sérii následných protestov v uliciach, ktoré sa v Košiciach konali aj pred jeho domom. Piešťanská nemocnica chcela nakúpiť prístroj predražený o 600-tisíc eur od firmy, ktorej spolumajiteľom bol v minulosti aj Paška. Odstúpil, hoci tvrdil, že už na chod firmy nemal vplyv. Zdroj: Smer láka voličov vo volebných novinách aj na Pašku

Tento text som písal na jeseň roku 2015. V marci potom nasledovali parlamentné voľby a zas ich vyhral Smer.  A v mene geopolitiky umožnili kadejakí srandisti zostavenie vlády Smer+Most+SNS+Sieť.

Darmo som vás na to upozorňoval, darmo som kandidoval za poslanca. Raz darmo. Komu niet rady… tak to zas budem skúšať.

S ešte väčšou chuťou som sa pustil do straníckej politiky. S ešte väčšou vervou som sa chytil do práce na ešte lepšom zdravotníckom programe pre nás všetkých.

Snáď to už tentokrát pochopíte. Snáď to už tentokrát dokážeme vysvetliť ľuďom, že keď niekto chce, aby ste vy sami rozhodovali o svojich životoch, že tak je to najlepší z možných svetov.

Predražené CTčka zabíjajú potichu a nenápadne tých, pre ktorých  už neostali peniaze v solidárnom zdravotnom poistení na ich liečbu. Títo naši susedia, známy, kolegovia sú rovnako mŕtvy, ako tí dvaja mladý ľudia vo Veľkej Mači. Sú na 100% mŕtvy a už si dnes ráno nemohli dať kávu s rožkom na raňajky ako ja.

 

Share Button