Keď ste kráľ, pokojne si aj DPH znížite pre svoj biznis

„Výstrelom zabil, ale ako krásne trafil!“, môže byť od zajtra nápis na Národnej rade SR.

Voláte po podpore od štátu?

No tak to sú práve tie peniaze, ktoré sa vyberú na DPH a potom prerozdelia ako podpora pre núdznych, alebo ako očkovacia lotéria.

Takže keď budete zas kričať, že na vás vláda nemyslí, tak si spomeňte, ako si prevádzkovateľ vlekov znížil DPH pre seba.

Keď zas budete kričať, že štát neplatí za svojich poistencov spravodlivú časť do zdravotného, tak si spomeňte, že vlekár sa rozhodol, že zo zbytnej kratochvíle sa bude platiť nižšia DPH.

(Pre nechápavých: Dane sa majú znižovať a súčasne (to je to dôležité) štát má podporovať len padnutých do sociálnej záchrannej siete, nie najviac kvičiacich.)

Zníženie DPH na poslancove vlastné tovary a služby, veď to je zlacnenie služby a zvýšenie spotreby, tak čo je na tom také zlé?

Naozaj sa pýtate, čo je zlé na zneužití moci?

O zníženú DPH môže prevádzkovateľ, ktorý si to sám sebe schváli v parlamente, navýšiť svoju maržu pri zachovaní celkovej ceny. V skrátených konaniach, vrámci politického zobchodovania za podporu iných návrhov, teda v rozpore s princípmi zastupiteľskej demokracie. Delenie moci na vládnu a zákonodárnu nie je pre srandu.

Veď akčne, bez cavikov a zbytočného tárania sa dejú veci.

Naozaj sa pýtate, či už môžeme zrušiť vládu?

Nuž, vláda sa zmenila na 13 členný zbor tajtrlíkov čo im žiadny zákonný návrh neprejde a ani si len nedovolia ani len pípnuť voči životunebezpečným poslaneckým návrhom. Rozvrat štátnych inštitúcii hlupákmi, ktorí si ani neuvedomujú čo sa im to pod rukami deje, je dokonaný. Slovensko nemá vládu. Ani menšinovú, žiadnu.

Ne, Slovensko nevzkvétá

Je to nešťastná krajina, ktorej vládnu hlupáci. Je to stratená krajina, kde si občania bez pištole na sluchách volia mafiánov a prospechárov.

Koho je to smola, koho? V demokracii občanov. Tak tá demokracia funguje. Bez zodpovednosti by to bola anarchia. Preto sme si sami sebe zodpovední za to, koho si volíme z tých, čo sa ponúkajú.

Mimochodom:

Daňové zmeny a zmeny v sociálnom systéme schválili OĽaNO, Sme rodina a fašisti. Už to asi ani nikomu na Slovensku nepríde divné, že tam vládnu fašisti.

Share Button