Keď si vo voľbách zvolíte socialistické ponižujúce prosenie o škôlku

Strana Smer za 4 roky neurobila nič zásadné v počte miest v detských škôlkach. V roku 2016 zvíťazila vo voľbách.

Počet detí, pre ktoré mestá a obce v škôlkach nemajú miesto, tak narástol za sedem rokov o desaťtisíc. Neznamená to, že by samosprávy na problém kašľali. Za ten čas vytvorili v škôlkach približne 20-tisíc nových miest, no prírastky detí boli ešte rýchlejšie. Zdroj: Kedy sa skončí to ponižujúce prosenie, aby vám prijali dieťa do škôlky?

Liberálny princíp hovorí jasne – štát vytvorí pravidlá pre materiálne,technické a personálne podmienky prevádzkovania škôlky. Nastaví financovanie nezávislé na prevádzkovateľovi. Teta viazané len a len na dieťa.

A kto splní známe zákonom dané kritériá, ten si môže postaviť a prevádzkovať škôlok koľko len chce.

Skončí tak ten absurdný rozdiel v cene za škôlky verejné/štátne a súkromné. Áno, iste budú doplatky. Áno, iste sa zistí, že na pokrytie 100% prevádzky zo štátnych peňazí by sme sa museli poskladať na daniach oveľa viac.

Bude to férové rozhodnutie – viac daní alebo väčší príplatok.

Navyše – odvodový bonus ako štandardná štátna dávka na dieťa umožňuje veľmi zrozumiteľne pomáhať chudobnejším rodinám. Keď rodičia zarábajú málo, dávka je v plnej výške. Keď zarobia viac, znižuje sa len veľmi pozvoľne.

Ozve sa hurónsky jasot a frenetický potlesk voličov Smeru a Smeru podobných, ktorí stoja od 3:40 v rade na škôlku za štátne peniaze. Asi to takto všetci chceme.

Share Button