Keď sa na zastávke autobusu pozdravíte s každým svojim susedom, to je prejav najrýdzejšieho liberalizmu v každom z nás

Ak má byť táto republika stále republikou, ak má byť dobrým miestom pre život pre všetkých vašich susedov na vašej ulici, vo vašom paneláku, tak nie je možné, aby sa štát stal hracou plochou akéhokoľvek náboženstva.

Tak ako je Krajči „biskupom“ v baptistickej hierarchii, tak podobne v oblasti takzvaných laických hnutí pôsobia katolíci OĽaNO, akým je aj Heger. Ich najväčším nepriateľom je článok I. odstavec I. druhá veta Ústavy slovenskej republiky.

Im stačí nahovoriť, že vašim nepriateľom je liberál.

Skúste uvažovať, kde sa zobralo klérofašistické uvažovanie ich predsedu strany? Bol to Matovič, kto určil klerikalizmus ako svoju ideológiu? Ten Matovič, čo je predseda najsilnejšej strany v koalícii, vymenuje si svojho ministra Lengvarského, aby o ňom neskôr napísal, že „hneď po vymenovaní Lengvarského tvrdil, že ide o človeka nízkeho charakteru, ktorý tam nepatrí.“?

Alebo to bol Heger, Krajči, Záborská, Vašečka, kto určili smerovanie Matovičovi a rozbíjajú sekulárny charakter nášho štátu?

Matovičovi „obyčaný ľudia“ sa vyviezli v spoločnom záprahu s Kresťanskou úniou. Heger, Krajči, Záborská a zvyšok ich náboženského stáda sa vyviezli na klérofašistických náladách spoločnosti.

Ale je naozaj táto politika náboženskej nenávisti, zmätkov a chaosu o nás všetkých?

To, že sa ráno na zastávke autobusu pozdravíte s každým svojim susedom, to je prejav toho najrýdzejšieho liberalizmu v každom z nás. Práve toho liberalizmu, ktorý máte nenávidieť.

Pozdravíte sa so susedom, bez ohľadu na to, čo sa dialo za ich plotom u nich doma. Pozdravíte sa, bez ohľadu na to, odkiaľ privandrovali do vaše dediny. Dokonca, sa pozdravíte aj s tými Ukrajincami, čo sa nedávno prisťahovali do vášho paneláka, do toho prenajímaného bytu toho zbohatlíka.

Ba dokonca sa pozdravíte aj so susedkou, čo ste ju minule… A veď to je jedno, vy ju pozdravíte, lebo tak je to správne, tak vás to učili a medzičasom sa ukázalo, že tak sa pohodlne žije v tejto našej krajine.

Ste práve v práci a ukradomky si čítate fejbúky či noviny a blogy? Vy viete, že aj vaši kolegovia v kancelárii to robia a vy to prosto neriešite. Dokonca ani neriešite, aké weby si čítajú. Dokonca tolerujete aj toho chlapíka, čo furtom vychvaľuje svoje ubehnuté kilometre. Aj sa vám zdá, že to preháňa, ale nepoviete mu to. Lebo ste liberál, veď nech si žije svoj život ako chce. A vďaka tomu je u vás v kancelárii pohodová pracovná atmosféra. Strpíte ich, lebo žiadne náboženstvo nie je nad ostatné. Ani to vaše nad tým jeho športovým.

Áno, to je ten kus liberalizmu, vďaka ktorému sa medzi sebou nekántrime.

Všetci robíme tieto životne dôležité kompromisy, každú hodinu jeden, občas aj dva. Tak už prosím prestaňme vyberať do parlamentu kadejakých radikálnych ultra pravicových a ultraľavicových politikov či ultra-náboženských. Nikto nepotrebujeme vo svojom každodennom živote ich ultra-radikálne neznášanlivé, likvidačné riešenia. Takých náckov s fúzikmi, čo nám ukazovali ako vysoko má skákať náš pes, sme tu mali a ostalo po nich len kopa svinstva ako holokaust, genocída, masové hroby, prázdne domovy a kamene pamäti na chodníkoch.

Áno, my liberáli umožníme každému jednému, aby si žil svoj život a aby sa každý z nás mohol ráno pozdraviť so svojimi susedmi na zastávke, pri ceste do práce, či pred výťahom v paneláku. Vždy budeme hovoriť, že medzi ľuďmi nie je rozdielu, nech už doma robia čokoľvek, obliekajú sa akokoľvek či majú hentaké alebo také náboženstvo. Dokonca aj kadejakí charizmatici od svätého Martina dostanú kopu priestoru, aby ukazovali slobodným občanom tejto slobodnej krajiny, že ich spôsob života je fajn.

Tak ako ste každý jeden z vás liberálom na tej zastávke, tak by mali byť liberálni vaši poslanci, ktorí vo vašom mene a vo vašom záujme budú riadiť túto krajinu.

Ponúkame nudné, kľudné, nezáživné vládnutie kľudnou rukou, rešpekt pred pravidlami a reštart našej krajiny. Štyrmi slovami: Stabilitu a Skúsenosti bez korupcie a chaosu. Prečo vlastne nie?

Share Button