Keď sa ekonomike darí, tak dajú politici Smeru na zdravotníctvo o 1 milión eur menej ako v roku 2018

Zbytok politikov Smeru, čo tam ešte ostali,  sa rozdrapuje nad tým, ako geniálne riadia túto krajinu.

Výdavky verejného zdravotného poistenia tak oproti rozpočtu 2018 narastú o 219 mil. eur. Peniaze budú použité na priority, ktoré najviac zlepšia výsledky zdravotníctva a prinesú pacientom viac hodnoty za peniaze. Platy personálu v zdravotníctve porastú celkovo o 197 mil. eur.

219-197=22

Rozpočet zohľadňuje dlhodobé potreby súvisiace so starnutím populácie. Starnutie populácie nevyhnutne prináša rast nákladov na zdravotnú starostlivosť. Odhadovaný vplyv je 23 mil. eur v roku 2019.

Zdroj: Revízia výdavkov na zdravotníctvo II,  strana 42.

22-23= -1 milión.

Koľko im to trvalo, kým sa usvedčili z do neba volajúceho klamstva?  Tri odstavce!  Po troch odstavcoch je rozpočet roku 2019 o 1 milión pod rozpočtom zdravotníctva roku 2018.

A čo ceny energií? Čo inovatívne lieky, ktoré kvôli podivne napísanému zákonu od ex-ex-Druckera urobia super dieru v hodnote 130-190 miliónov eur oproti roky 2018?

Nie, politici Smeru vo výkonných funkciách neprinesú v roku 2019 ani jedno jediné euro na čo i len o jeden jediný výkon navyše oproti roku 2018.

Nie priatelia, vláda režimu Róberta Fica nemala pre občanov Slovenska žiadny zmysel. Odkedy z vlády odišiel Róbert Fico, vláda 8 percentného diktátora Andreja Danka  je ešte väčším nezmyslom ako čokoľvek doposiaľ.

Kým postupným vývojom pod taktovkou politikov strany Smer sa náš vlastný štát dostal do totálneho absurdna, tak dnešné pokračovanie pod taktovkou SNS, je už  za hranicou aj tej najväčšej absurdnej drámy.

Áno, môžeme ako slušní demokrati ešte 1 rok a 82 dní do ďalších demokratických volieb.

Share Button