Keď nechcete aby vás označovali za neonacistu, za rasistu, za komunistu, nesprávajte sa ako podľa učebnice

Sledujúc diskusie a vyjadrenia po sieti, pripadám si ako v materskej škole:

Nechápem, prečo nás obviňujú z nenávisti k ľuďom. Celé je o tom, že formu pomoci migrantom ich rozstrkaním po celej EU považujeme za chybnú. Navyše sa ukazuje, že naši politici sú slepí a hluchí voči jasným nebezpečenstvám, ktoré táto migračná vlna prináša.

Skutočne ako v materskej škole!

Smer má 35% a Fico sa jasne už pradávno vyjadril proti kvótam. A má pravdu s vykopávaním dverí. SaS má 5% a Sulík a ich šéf pre zahraničnú politiku Klus sa už pradávno vyjadrili proti kvótam, za stráženie hraníc, prenesenie azylovej politiky do miest odkiaľ odchádzajú. Medzi nimi rovnako celé slovenské politické spektrum, ktoré uvidíte v každom prieskume verejnej mienky.

Podobne prezident sa jasne vyjadril, že pomáhať musíme, že kvóty nie sú dobré riešenie. A vy sa postavíte ausgerechnet vedľa najväčších slovenských náckov, aby ste presadzovali to isté. Lebo politici sú hluchí a slepí voči jasným nebezpečenstvám. A ste vy vôbec gramotní, natíska sa mi do klávesnice.

Viete, mal som jeden rok na intráku spolubývajúceho z Rimavskej Soboty. Mal taký pôvabný prízvuk, keď si nedal pozor. Raz večer som sa ho opýtal: „Nemáš ty náhodou maďarské korene?“. A on mi s plnou vážnosťou odpovedal: „Já ňjesóm maďár, vijéš?“

No a takto si dnes pripadám. Že mi tu všetci okolo hovoria: Ja nie som neonacista, hail!

Takže, kua kua,  znovu: Demokrat nikdy nehodí do urny komunistu či nacistu. Ani s nimi nejde do jedného sprievodu. Proste nie, nejde!

Demokracia je presne to, čo nám pomáha v ťažkých časoch sa zorientovať Už po BB voľbách som napísal, že neexistuje niečo ako protestný hlas ak niekto hodí do urny neonacistu. Keď sa postavíš do davu vedľa niekoho, kto vykrikuje nenávisť k ľuďom, vedľa niekoho, kto hodí dlažobnú kocku proti človekovi na chodníku, tak SAMOZREJME a OPRÁVNENE, že ťa každý obviní z nenávisti k ľuďom. Si súčasťou toho davu. Ty osobne tvoríš ten dav. Skutky, nie slová či myšlienky sú dôležité. Skutky boli v sobotu jasné.

Neonacistov volia tí, ktorí chcú, aby vládli neonancisti. Komunistov volia zas len tí, ktorí chcú, aby im vládol komunizmus. O tom sú voľby. Volíme si tých, ktorých pravidlá chceme aby boli nastolené. Len neonacista chce, aby nastal neonacismus.

Pravda je taká, že Banskobystrický kraj má viac ako 71 tisíc neonacistov. Dobrovoľne si 71 tisíc ľudí vybralo do zastupiteľskej demokracie, svojho zástupcu neonacistu. Zástupcu v zastupiteľskej demokracii si volíme preto, aby presadzoval naše záujmy. Žiadne na skúšku. Žiadne pre srandu. Žiadne z frustrácie. Nezľahčujme to nejakými táraninami “o signáloch”. Viac ako 71 tisíc ľudí v BB kraji chce, aby sa presadzovali neonacistické riešenia.

Podobne v sobotu v Bratislave.

Keď chcete byť označovaný za neonacistu, choďte do toho sprievodu. Voľte neonaciszmus. Keď nechcete, aby vás označovali za neonacistu, za rasistu, za komunistu, nesprávajte sa ako podľa učebnice.

Nie, už tri dni tu v novinách a na sieti neriešime Kotlebu. Nie, neriešime ani kvóty. Nie neriešime ani nejaké antiemigrantské nálady.

Už niekoľko dní tu riešime to, že naši spoluobčania sú ochotní sa postaviť do jedného šíku s neonacistami. Dobrovoľne a po zrelom výbere. Dobrovoľne po zrelom výbere ste pripravený stavať koncentračné tábory, financovať Gestapo a  povzbudzovať svoje deti na vstup do jednotiek SS. Na názve naozaj nezáleží.

Toto robíte:

shooty4-1000x630

Áno priatelia, presne toto sa v sobotu udialo. Presne toto svojimi komentármi po sieti o sebe rozprávate. Toto sa udialo v 30. rokoch 20. stotočia. Presne to, čo v sobotu v Bratislave. Budúce koncentráky, budúce gestapo dostali hlas od občanov. Toto presne sa udialo v roku 1948. Budúce gulagy, budúci Jáchymov, budúce previerky, budúca vražda Milady Horákovej dostali hlas od občanov. Od tých občanov, ktorí potom skončili na výsluchu na Gestape, ktorých deti nemohli študovať a ktorých udával ich sused.

A kua, nehovorte mi, že som vás nevaroval!

Chyťte sa konečne za nos, prestaňte obhajovať neobhájiteľné a bude vám odpustené. Ešte je čas.

 

Share Button